Poczuj magię świąt

800px-Ho_Ho_Ho..!!_Merry_Christmas.!Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, jednak wśród ogarniającej gonitwy zakupów i sprzątania można zapomnieć czym naprawdę one są. A przecież przygotowujemy się na przyjście Jezusa Chrystusa. Zróbmy więc dla niego miejsce w naszych sercach. Dzielmy się miłością. Bądźmy dla siebie wyrozumiali i cierpliwi. Niech te święta będą okazją do bycia z sobą.

choinkaSłuchajmy świątecznych piosenek. Stwórzmy klimat do pracy. Porządki w domu nie muszą całkowicie pochłaniać naszego czasu. Pomagajmy sobie i śmiejmy się z tego, co nie wyjdzie. Boże Narodzenie to radosne święta. Przystrójmy, jak możemy najlepiej, nasz dom. Wyciągnijmy z szaf kolorowe lampki, łańcuchy, błyszczące bombki i przyozdóbmy nimi mieszkanie. Powieśmy lampki przed domem. Niech magia świąt wypełni nasze mieszkania.

Gotowanie potraw na stół świąteczny może być świetną zabawą. Potraktujmy więc to jako wyzwanie. Oprócz dań połóżmy na wigilijnym stole gałązkę świerku z bombką i świeczką. Wczujmy się w świąteczny klimat.

Renifer-i-Swiety-Mikolaj-z-workiem-na-plecach2-665x309

Niech czas spędzony podczas Wigilii będzie wyjątkowy. Ucieszmy się na nowo z obecności naszych bliskich. Czas może na chwilę stanąć. Telewizor może być wyłączony. Kolacja nie musi być idealnie przygotowana. Najważniejsze jest, aby wszyscy byli razem i czuli się dobrze. Niech łamanie się opłatkiem skruszy wszystkie mury w naszych sercach. Pamiętając o pustym miejscu przy stole dla nieznanego gościa, które symbolizuje otwartość na innych ludzi, bądźmy otwarci na nasze potrzeby i na siebie nawzajem.

Bądźmy dla siebie dobrzy w te święta. Niech pokój i dobro na stałe zagoszczą w naszych sercach.

The following two tabs change content below.
Anna Sabat

Anna Sabat

Psychologia i duchowość- tym się interesuję. Lubie spotykać się ze znajomymi, gotować z nimi i wspólnie podróżować. Przelewam swoje myśli na papier i tworze nowe teksty. 😉