Płaski brzuch w 42 dni!

00031M6FV4V7B15P-C116-F4
http://kobieta.interia.pl/

Więcej słońca, dłuższe dni, cieplejsza temperatura powietrza. Idzie wiosna! Już niedługo zrzucimy z siebie zimowe kurtki, wełniane szaliki i czapki. Grube swetry również włożymy do szafy. Czas więc zadbać o płaski brzuch! Moją propozycją dla Was jest zestaw sześciu aerobowych ćwiczeń fitness, noszących nazwę Aerobiczna 6 Weidera, powszechnie znana pod skrótem  A6W.

Aerobiczna 6 Weidera to doskonały zestaw ćwiczeń dla osób, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów, ale również są dobrą alternatywą dla tych, którzy chcą wypracować sobie „kaloryfer”. Pierwsze efekty widać już po 10 dniach! Szczerze muszę przyznać, że cała seria to prawdziwa droga przez piekło. Ćwiczenia dla wytrwałych. Ja osobiście wytrzymałam miesiąc i jestem bardzo zadowolona z efektów. Jednak nie zniechęcajcie się. Podejmijcie wyzwanie! 

Ćwiczenie pierwsze:

Kładziemy się na twardej, płaskiej powierzchni. Ręce układamy swobodnie wzdłuż ciała. Następnie unosimy klatkę piersiową tak, aby część lędźwiowa pleców została na podłożu. W tym samym czasie unosimy jedną nogę, zgiętą pod kątem prostym. Łapiemy się za kolano i wytrzymujemy w takiej pozycji 3 sekundy. Po upływie tego czasu wracamy do pozycji pierwotnej i powtarzamy to samo ćwiczenie z drugą nogą.

A6W - Aerobiczna 6 Weidera - ćwiczenie 1
http://a6weider.blogspot.com

Ćwiczenie drugie:

Początek wygląda tak samo, jak w ćwiczeniu pierwszym. Jednak tym razem podnosimy obie nogi równocześnie. Podobnie jak wcześniej, wytrzymujemy w takiej pozycji przez 3 sekundy.

A6W - Aerobiczna 6 Weidera - ćwiczenie 2
http://a6weider.blogspot.com

Ćwiczenie trzecie:

Wygląda tak samo, jak pierwsze. Różnica polega tylko na tym, że nie trzymamy się już za kolano, a ręce mamy przez cały czas splecione na karku.

A6W - Aerobiczna 6 Weidera - ćwiczenie 3
http://a6weider.blogspot.com

Ćwiczenie czwarte:

Jest połączeniem ćwiczenia drugiego i trzeciego. Podnosimy obie nogi równocześnie tak, by tworzyły kąt prosty, a ręce w dalszym ciągu mamy splecione na karku.

A6W - Aerobiczna 6 Weidera - ćwiczenie 4
http://a6weider.blogspot.com

Ćwiczenie piąte:

Ręce mamy splecione na karku. Unosimy klatkę piersiową. Następnie na zmianę, podnosimy i opuszczamy nogi, ale nie odkładamy ich na ziemię! W momencie opuszczania jednej nogi, automatycznie podnosimy drugą. Ćwiczenie przypomina „rowerek”. Zmiana nogi następuje po 3 sekundach. Pamiętaj, aby uniesiona noga była zgięta w kolanie pod kątem prostym.

A6W - Aerobiczna 6 Weidera - ćwiczenie 5
http://a6weider.blogspot.com

Ćwiczenie szóste:

Równocześnie unosimy klatkę piersiową i obie wyprostowane nogi. Ręce możemy mieć położone na kolanach lub splecione na karku  w zależności od kondycji osoby wykonującej ćwiczenie. Utrzymujemy taką pozycję przez 3 sekundy.

A6W - Aerobiczna 6 Weidera - ćwiczenie 6
http://a6weider.blogspot.com

Harmonogram ćwiczeń:

A6W to ćwiczenia cykliczne, trenowane według harmonogramu. Oznacza to, że ćwiczenia wykonywane są w seriach i cyklach, które zwiększają się z czasem. To właśnie rosnąca intensywność ćwiczeń jest podstawą tego treningu. 

Ćwiczenia każdego dnia, bez przerwy, powinniśmy wykonywać w takich ilościach:

6 Weidera harmonogram bez dnia przerwy
http://a6weider.blogspot.com

Jednak nie zawsze mamy czas, możliwości czy też siłę, żeby ćwiczyć. Przerwa w treningu jest nawet wskazana, nie ma wpływu na efekty ćwiczeń, a pozwala organizmowi na regenerację i odpoczynek. W każdym tygodniu ćwiczeń możemy zrobić sobie dzień przerwy. W takim wypadku harmonogram będzie wyglądał tak:

frgs
http://a6weider.blogspot.com/

Aby łatwiej było nam ćwiczyć, możemy pobrać sobie aplikację na telefon o nazwie Caynax A6W. Odlicza ona czas ćwiczeń i podsumowuje efekty naszej pracy. Zalecam, aby po każdym tygodniu ćwiczeń robić sobie zdjęcie. Wtedy zobaczycie efekty i nie stracicie motywacji. Ćwiczenia naprawdę działają, ale wymagają czasu i wysiłku. Stosowanie specjalnej diety nie jest konieczne, można jeść wszystko w takich samych ilościach, jak przed rozpoczęciem treningu. Jeśli będziesz ćwiczyć poprawnie i regularnie efekty i tak będą widoczne.

Po zakończonym treningu:

Wszystko zależy od tego, jakie efekty chcemy osiągnąć. Jeśli chcesz, możesz ćwiczyć dalej, ale już nie według harmonogramu. Ćwicz systematycznie, co jakiś czas zwiększaj serie i cykle. Przykładowo co 4 dni dodaj do każdej serii po 2 cykle. Wtedy osiągniesz lepsze rezultaty. Natomiast gdy jesteś już zmęczony ćwiczeniami, odstaw je na jakiś czas. Nie musisz się martwić. Płaski brzuch i piękne mięśnie utrzymują się przez długi czas, a jeśli prowadzisz zdrowy i energiczny tryb życia możesz pożegnać się z A6W na bardzo długo. Wrócisz do ćwiczeń, jeśli uznasz, że już tego chcesz i potrzebujesz.

The following two tabs change content below.
Anna Bronisz

Anna Bronisz

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Interesuję się sportem. Do szaleństwa kocham piłkę nożną. Uwielbiam podróżować,poznawać nowych ludzi i inną kulturę. Muszę przyznać,że mam ciężki charakter i uparcie trzymam się swojego zdania, niestety nie zawsze wychodzi mi na dobre. Nie myślę o przyszłości. Żyję chwilą. Tym co jest teraz. Niezaprzeczalnie jestem optymistką. Wybrałam dziennikarstwo dlatego,że lubię pisać i dzielić się z czytelnikami swoim sposobem postrzegania świata.
Anna Bronisz

Ostatnie wpisy Anna Bronisz (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz