Pierwszy spektakl Juliusza Machulskiego w Lublinie

Zemanta Related Posts Thumbnail„Od lat chodził mi po głowie pewien pomysł, który chciałem zrobić właśnie na scenie. Postanowiłem zrealizować go w Lublinie. Zaangażuję lubelskich aktorów i uwzględnię charakter tego miasta.” – zapowiada wybitny twórca polskiego kina.

Już w maju będzie można zobaczyć spektakl Juliusza Machulskiego w Teatrze Starym. Mimo,że wybitny polski reżyser wychował się za kulisami Teatru im Juliusza Osterwy, to właśnie Teatr Stary go urzekł i zainspirował.

Sztuka nie będzie komediowa; to opowieść o Machiavellim, czyli o postaci dość paradoksalnej, może z pozoru bezwzględnej. „To był bardzo uczciwy człowiek, który dbał tylko o to, żeby republika, czyli Florencja, miała się dobrze i wszystko było podporządkowane temu celowi. Cel uświęca środki, to jest jego powiedzenie” – powiedział Machulski.
Scenariuszem i reżyserią zajmie się sam Mistrz Juliusz. Scenografię wykona Justyna Łagawska. W spektaklu wystąpią aktorzy z Lublina, ale nie obędzie się bez znanego nazwiska wprost ze stolicy, jednak informacja kto konkretnie zagra w nowej sztuce, ciągle pozostaje tajemnicą.

The following two tabs change content below.
Monika Szymczyk

Monika Szymczyk

Jestem absolwentką III LO im Unii Lubelskiej w Lublinie. Studiuję dziennikarstwo. Od 2011 roku jestem zastępcą redaktora naczelnego gazety studenckiej Coś nowego wydawanej przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Od wielu lat śpiewam w chórze i piszę poezję. W wolnych chwilach jestem instruktorką teatralną w przedszkolach. 😉
Monika Szymczyk

Ostatnie wpisy Monika Szymczyk (zobacz wszystkie)