Piękna cera bez makijażu

Beautiful woman
wpina.pl

Nadchodzi lato, czas gdy ciągłe upały sprawiają, że noszenie na twarzy grubej warstwy podkładu jest nie tylko uciążliwe ale także niezdrowe. Warto wtedy pielęgnować swoja skórę tak, aby podkład nie był nam potrzebny. W tym artykule znajdziecie kilka podstawowych błędów, które tak często nieświadomie popełniamy oraz tricków, dzięki którym uchronimy naszą twarz od wyprysków, poprawimy jej koloryt, przygotujemy ją do tego, by wyglądała świetnie bez makijażu.

Często wykonujemy pewne czynności kompletnie nie będąc świadomym, że szkodzimy w ten sposób swojej skórze. Jednymi z najpopularniejszych błędów popełnianych przez osoby ze skórą alergiczną, podatną na wypryski jest rzadkie zmienianie pościeli. Zaniechanie tej właśnie czynności może sprawić, że krostek i niedoskonałości na naszej skórze pojawi się więcej. Według dermatologów osoby z tym problemem cery powinny swoją pościel zmieniać średnio raz na dwa tygodnie.
Następnym złym nawykiem powszechnym wśród kobiet, jest testowanie kosmetyków w różnych drogeriach oraz centrach handlowych. Powinnyśmy wystrzegać się kontaktu tych substancji z naszą twarzą, a w szczególności testowania szminki bezpośrednio na ustach, gdyż może to doprowadzić nawet do zarażenia się wirusem opryszczki. Dobrym sposobem jest testowanie kosmetyków na naszym nadgarstku, jest to z pewnością o wiele bezpieczniejszy sposób i mniej narażający nas na zarażenia.

Kolejnym błędem popełnianym przez nas jest nadmierne naciąganie skóry podczas robienia make-upu. Z twarzą należy obchodzić się delikatnie oraz używać kosmetyków odpowiednich dla naszej cery. Jeśli będziemy notorycznie fundować naszej skórze ostry make-up, wykończony kreską namalowaną twardą kredką do oka, przez cały okres jesienno-zimowy, nasza skóra może nabawić się nadmiernych zmarszczek. W efekcie zrezygnowanie z podkładu w okresie letnim nie będzie możliwe.

cera-naczynkowa
kobieta.pl

Oprócz wystrzegania się powyższych błędów należy również wprowadzić w życie poniższe czynności, które dzięki regularnemu stosowaniu potrafią w łatwy sposób poprawić kondycję naszej twarzy i sprawią, że będzie wyglądała zjawiskowo bez makijażu. Pierwszym trickiem działającym cuda jest pielęgnacja brwi. Jak wiadomo są one ramą dla naszych oczu i dzięki nim są one pięknie wyeksponowane. Należy nie tylko regulować brwi ale także zadbać o ich kolor. Dotyczy to osób, których włoski są praktycznie niewidoczne. Porządny zabieg, barwienie henną oraz regulacja, zmieni naszą twarz nie do poznania.
Kolejnym trickiem jest jedzenie marchewki. Barwnik jaki zawiera przyciemnia nasza skórę oraz wyrównuje jej kolor, dzięki czemu podkład nie będzie nam już potrzebny. Należy jednak pamiętać, aby z marchewką nie przesadzić. Nie chcemy być przecież pomarańczowe!
Niezmiernie ważne jest odświeżanie naszej skóry, poprzez stosowanie peelingów oraz preparatów nawilżających. Peelingi oczyszczą naszą twarz z martwego naskórka oraz otworzą pory. W ten sposób nawilżanie będzie bardziej efektywne, a nasza skóra będzie wyglądać świeżo, młodo i promiennie.

Warto więc, zamiast stosowania drogich preparatów i tony podkładu, zmienić odrobinę nasze nawyki i zadbać o siebie w najlepszy i najbardziej skuteczny sposób – naturalnie. W efekcie ciesząc się piękną cerą, bez potrzeby stosowanie makijażu.

The following two tabs change content below.