Orkiszowe pierogi ze szpinakiem

pierogiWitajcie kochani. Dzisiaj zastosuję drobne oszustwo. Przepis, który Wam podam, podkradłam z bloga znajomej. Jeśli jesteście zainteresowani zdrową żywnością, serdecznie Was na niego zapraszam. Adres znajduje się na zdjęciach. 

Ponieważ zbliża się Dzień Niepodległości, pomyślałam o zaserwowaniu Wam czegoś z polskiej kuchni. Cóż mogłoby to być, jeśli nie pierogi? Są one jednak w lekko unowocześnionej wersji. Spróbujcie sami!

Pierogi można podawać w wersji gotowanej, pieczonej lub smażonej. W Polsce farsz do pierogów robi się najczęściej z mięsa, kapusty z grzybami, twarogu lub owoców sezonowych. We wschodniej części kraju popularne są pierogi z soczewicą. Na Lubelszczyźnie dodatkowo, do pierogów ruskich (twaróg + ziemniaki) dodaje się miętę, aby ich smak był bardziej cierpki.

Farsz do pierogów, które chciałabym Wam przedstawić, można wykonywać na dwa sposoby:

Farsz I:
225g mrożonego szpinaku
4 suszone pomidory
ząbek czosnku

Farsz II:
225g mrożonego szpinaku
1/3 kostki sera feta
ząbek czosnku

Sposób przygotowania:

Mąkę orkiszową należy wymieszać z wodą i dodać do tego szpinak (1-2 łyżek). Jeśli ciasto jest zbyt mokre trzeba dodać jeszcze odrobinę mąki. Ciasto należy zagnieść.

Gotowe ciasto rozwałkowujemy. Następnie wycinamy szklanką kółka. Każde kółeczko wyrabiamy w palcach i nakładamy na nie farsz. Zamykamy, a brzegi zagniatamy w dowolny sposób (jak kto potrafi).

Wodę lekko posoloną należy zagotować. Wówczas wrzucamy pierogi. Po wypłynięciu na wierzch i odcedzeniu z wody, pierożki są gotowe do spożycia. Można je jeść na świeżo lub po podsmażeniu.

Smacznego!

IMG_0787

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.