Opowieść Wigilijna na Majdanku

 

Nieubłaganie zbliżamy się do najbardziej wyczekiwanego okresu w całym roku – Świąt Bożego Narodzenia. Wzorem ubiegłych lat w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL moment ten rozpocznie się uroczystym przedstawieniem jasełek oraz skromnym poczęstunkiem ze strony studentów.

Widowisko obrazujące moment narodzin Chrystusa, z udziałem ludzi i zwierząt, to nieodłączna tradycja każdych Świąt Bożego Narodzenia. Zapoczątkował ją już w 1223 roku Św. Franciszek z Asyżu. 18 grudnia 2017 roku o godzinie 15:00 studenci I roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, postarają się odtworzyć to wielkie wydarzenie, jakim było narodzenie Jezusa w Betlejem.

W tym roku, nasi studenci zagrają według scenariusza przygotowanego przez swoich starszych kolegów z II roku.To będzie coś innego, nowego, szczególnie pod względem rozrywkowym, ponieważ chcemy przedstawić to trochę w sposób humorystyczny, ale nie obejdzie się oczywiście bez obowiązkowego morału i przesłania. Jestem pewien, że widzowie nie będą się nudzili, a jednocześnie wyciągną z całości jakąś naukę dla siebie – mówi odtwórca głównej roli Michał Łaciński.

Pod czujnym okiem swojego opiekuna, mgr. Stanisława Dunina-Wilczyńskiego, nasi koledzy dostarczą nam niesamowitej dawki humoru i świątecznej energii. Po części artystycznej zorganizowany będzie poczęstunek dla wszystkich przybyłych i symboliczny opłatek akademicki.
Myślę, że to przede wszystkim dobra okazja, żeby przedstawić nas, studentów I roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, nie tylko jako grupę przypadkowych osób, ale każdego z nas jako oddzielną jednostkę godną zapamiętania. Każdy włączający się w przygotowania, zaprezentuje się głównie ze strony prywatnej, bo wszyscy tutaj są wyjątkowi i posiadają inne pasje oraz talenty, które będą mogli pokazać – dodaje starościna I roku Klaudia Bzducha.

Spróbujmy zatrzymać się na chwilę w czasie tej świątecznej gorączki i z życzliwością oraz uśmiechem, ostatni raz w tym roku kalendarzowym, podziękować za dotychczasowe dobrodziejstwa i życzyć sobie nawzajem wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
Coś Nowego liczy na waszą obecność!

The following two tabs change content below.
Avatar

Sylwia Mularczyk

Avatar

Ostatnie wpisy Sylwia Mularczyk (zobacz wszystkie)