Ona czy on – Tomboy w Korei

Koreanki całemu światu znane są ze swojej słodkiej i dziewczęcej urody, jednak nie każdy człowiek jest taki sam i nie każda Koreanka pragnie wyglądu rozkosznego dziecka.

W naszej kulturze tomboy to nic innego jak chłopczyca, czyli dziewczyna, która uwielbia męskie ubrania i lubuje się w bardziej męskich zainteresowaniach. W Korei prezentuje się to na tyle inaczej, że kobiety zmieniają nawet swój wygląd, aby w jak największym stopniu przypominać chłopaka. Mimo że popularność tego stylu nie jest mała to wciąż budzi wiele kontrowersji, a niektóre wytwórnie chcąc zdobyć popularność tworzą całe zespoły, które mimo iż składają się z samych kobiet, to wyglądem nie przypominają ich w nawet najmniejszym stopniu. W ten sposób powstały takie zespoły jak ACRUSH czy też chińska grupa Misster. Można spotkać się z opinią, że tomboy to również chłopak, który obdarzony jest dziewczęcą urodą, jednak bardziej popularnym stwierdzeniem jest „flower boy” i temu poświęcony będzie oddzielny materiał.

Największą popularnością wśród tomboy’ów cieszy się Amber (f(x)). Fani uwielbiają ją za sam fakt, że łamie ona stereotypy o dziewczynach, które powinny ubierać się w sukienki i zawsze ładnie się prezentować. Widok dziewczyny w sukience jest bardzo rzadkim zjawiskiem, nawet podczas sesji w tradycyjnych koreańskich strojach Amber ubrana jest w okrycie, które bardzo podobne jest do tych ubieranych przez mężczyzn.

Styl jest rzeczą indywidualną, a o gustach się nie dyskutuje, mimo to moda ta ciągle jest powodem wielu rozmów. W Azji wciąż budzi kontrowersje, jednak czy w niektórych przypadkach nie o to właśnie chodzi?

The following two tabs change content below.

Kamila Olszewska