I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mediach

kwomMłodzi adepci dziennikarstwa, wielki test sprawdzający ich wiedzę, a na deser media. To wszystko już jutro odbędzie się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, za sprawą Konkursu Wiedzy o Mediach, organizowanego przez Uniwersytet Warszawski.

Konkurs składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich polegał na przesyłaniu przez zdolnych uczniów prac dotyczących mediów. Ci, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu, już jutro będą musieli zmierzyć się z ogromem wiedzy o dziennikarstwie. Wydarzenie rozpocznie się o 9:30 w Gmachu Głównym KUL rejestracją uczestników. Tajemniczy test rozpocznie się o godzinie 11.15. Po obiedzie, około godziny 12.30, planowane jest oprowadzenie uczestników po lubelskim oddziale Telewizji Polskiej, a także samym Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Harmonogram wydarzenia dostępny jest pod tym linkiem: KLIK. Wszystko będzie się działo pod czujnym okiem dr Anety Dudy i dr Anny Sugier-Szeregi oraz Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL.

„Konkurs Wiedzy o Mediach jest dla nas świetnym sprawdzianem organizacyjnym. Jako Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej mamy przydzielone konkretne zadania, m.in. oprowadzanie licealistów po strategicznych miejscach Lublina, związanych z dziennikarstwem oraz przyjmowanie przybyłych interesantów. Tego typu wydarzenie na KUL jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i mamy nadzieję, że podołamy zadaniu” – mówi Agnieszka Wierzchoś, jedna z koordynatorek wydarzenia.

Konkurs Wiedzy o Mediach jest wielką szansą dla młodych dziennikarzy. Jest to również świetna okazja do nawiązania współpracy pomiędzy uniwersytetami w Warszawie i Lublinie. O tym, jak ważne jest to wydarzenie dla Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL, zdradził nam dyrektor Instytutu, prof. Karol Klauza:

„Eliminacje regionalne do Konkursu Wiedzy o Mediach, organizowane na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 12.12.2014 roku są pierwszą edycją ogólnopolskiej inicjatywy, popularyzującej studiowanie dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Instytut Dziennikarstwa KUL odpowiada za przygotowanie uczestników tego konkursu do finału, w związku z tym nawiązaliśmy współpracę z licealistami regionu po to, aby po pierwsze spopularyzować sam kierunek, następnie wskazać na KUL jako jedną z możliwych placówek kształcenia na poziomie wyższym i włączyć inicjatywę akademicką KUL do struktur ogólnopolskich. Będzie to mogło owocować do przejścia naszych absolwentów z I stopnia kształcenia na poziom II stopnia kształcenia np. na Uniwersytecie Warszawskim, czy innych uniwersytetach, które uczestniczą w tej inicjatywie. Miejmy nadzieję, że pomoc naszych studentów i wykładowców, a także udział szkół regionalnych, pozwoli uczynić z tego konkursu ogólnopolską olimpiadę kierunkową”.

My życzymy sobie tego samego, a jutrzejszym uczestnikom powodzenia i dalszych chęci do rozwoju tak wspaniałej pasji, jaką jest dziennikarstwo.

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.