Odeszli dwaj wielcy artyści: Bowie i Rickman

pizap.com14528144179431Rok 2016 nie zaczął się dla nas łaskawie. 10 stycznia odszedł David Bowie, znany brytyjski piosenkarz, kompozytor, a także aktor. Cztery dni później świat obiegła wieść o śmierci Alana Rickmana, brytyjskiego aktora filmowego i teatralnego, znanego między innymi z roli Severusa Snape’a w kultowej produkcji filmów o Harrym Potterze. Obaj artyści przegrali walkę z rakiem i opuścili nas w wieku 69 lat.

David Bowie zmarł 10 stycznia, dwa dni po 69 urodzinach i premierze ostatniej płyty „Blackstar”. W Internecie od razu pojawiło się mnóstwo postów, mających na celu upamiętnienie jego twórczości. Na forach można było przeczytać, jak duży wpływ miała ona na życie ludzi. Bowie był dla wielu inspiracją, natchnieniem do robienia tego, co kochają. Mało kto wiedział, że cierpiał na raka wątroby. Pomimo złego stanu zdrowia nadal pracował nad nową płytą. „Lazarus” to drugi singiel z jego najnowszej płyty, który w tydzień po opublikowaniu na YouTube przekroczył 19 milionów wyświetleń. Do utworu powstał teledysk, będący formą pożegnania wokalisty z fanami. Zawsze robił to, co chciał. Jego śmierć, tak samo jak całe jego życie, była dziełem sztuki. Stworzył ‚Blackstar’ dla nas, w prezencie. Od roku wiedziałem, że tak będzie, ale i tak nie byłem na to gotowy” – mówił Tony Visctonti, producent muzyczny i przyjaciel Bowiego.

Alan Rickman swoją karierę zaczynał na deskach teatru, jego debiutem na wielkim ekranie była zaś rola w „Szklanej pułapce”. Później aktor wystąpił w wielu znanych produkcjach, m.in. „Rozważna i romantyczna”, „Pachnidło: Historia mordercy” oraz „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street „. W sercach wielu fanów na zawsze pozostanie jednak nauczycielem eliksirów o haczykowatym nosie i wiecznie przetłuszczonych, czarnych włosach. After all this time? Always.

Choć odeszli, ich twórczość pozostanie razem z nami, aby inspirować młodych ludzi. Wierzymy, że dołączą do innych zasłużonych w niebie.

The following two tabs change content below.
Avatar

Aleksandra Borkowska

W wolnej chwili cosplayerka, twórca kostiumów i miłośniczka gier komputerowych. Na co dzień studentka dziennikarstwa i korektor w redakcji "Coś Nowego".
Avatar

Ostatnie wpisy Aleksandra Borkowska (zobacz wszystkie)