Obudź w sobie pasję

W dzisiejszych czasach wiele młodych osób nie potrafi odpowiedzieć sobie na pytania: „Co jest moją pasją”, „Czym ja się interesuję?”. Dlaczego tak się dzieje?
Po pierwsze: Nie masz bladego pojęcia, co może zostać twoją pasją. Nie wiesz, co tak naprawdę cię interesuję, nie masz pojęcia, co jest twoim hobby, albo uważasz, że to, co lubisz i to, co cię kręci jest zbyt proste i błahe, by nazwać to życiową pasją.
Po drugie: Masz na siebie sto pomysłów na minutę, ale nie jesteś pewien, którą z tych rzeczy mógłbyś nazwać mianem hobby czy pasji. Interesujesz się tak wieloma rzeczami, że ciężko jest ci zdefiniować, co tak naprawdę cię pociąga i sprawia, że masz ochotę robić to non stop.
Po co w zasadzie mamy szukać pasji? Codziennie każdy z nas zmaga się ze szkołą, uczelnią czy pracą, gdzie towarzyszą nam problemy, różnego rodzaju trudności, stres, zwątpienie i ciągłe zmęczenie. Jak w tym wszystkim nie zwariować i czerpać mimo to z życia jak najwięcej? Do tego właśnie potrzebne jest nam hobby. Coś, co sprawi, że codzienne obowiązki będziemy wykonywać z uśmiechem na ustach, ponieważ będziemy wiedzieć, że po ich wykonaniu czeka na nas coś w rodzaju nagrody. Czynność, dzięki której odpoczniemy i się zrelaksujemy.
Życie z pasją może stać się łatwiejsze i o wiele bardziej przyjemne. Jest to życie, w które wkładamy całe swoje serce w wykonywaną przez siebie czynność. Niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, uprawiasz sport, tańczysz, gotujesz, malujesz – jeśli robienie tego sprawia ci ogromną przyjemność i satysfakcję, nigdy nie powinieneś z tego rezygnować, tylko robić wszystko, by być w tej dziedzinie jak najlepszym.


Jak zatem odnaleźć coś, co sprawi ci ogromną radość? Przede wszystkim poznaj siebie. Zadaj sobie pytania: kim jestem? co lubię robić? co sprawia, że jestem szczęśliwy? co jest dla mnie ważne? w czym chciałbym zacząć się rozwijać? w czym jestem dobry, a w czym idzie mi raczej przeciętnie? Drugim krokiem jest otworzenie się na świat, nowych ludzi, nowe sytuacje. Nie bójmy się zadawania nowych pytań. Nie bójmy się wychodzenia z domu, próbowania swoich sił na kursie tanecznym czy językowym. Uważasz, że fitness to nie twoja bajka? Przejdź się na siłownię i dopiero potem odpowiedz sobie na to pytanie. Nie skreślaj na wstępie nowych dla ciebie sytuacji, bo kto wie – może to właśnie w nich drzemie twój potencjał? Pokonujmy swoje lęki i słabości. Pamiętaj, że twoje wszelkie lęki i wątpliwości, siedzą tylko i wyłącznie w twojej głowie. To, co cię blokuje to twoja być może słaba psychika i lęk przed nowymi rzeczami, nowymi ludźmi, nowymi dla ciebie sytuacjami. Mając na wstępie negatywne nastawienie blokujemy się i co za tym idzie, nie próbujemy nowych rzeczy. Życie jest po to, by ciągle się uczyć, rozwijać, próbować swoich sił w nowych dyscyplinach. Całkiem możliwe jest to, że nie raz podwinie nam się noga. Pytanie tylko „i co z tego?”. Wtedy powinniśmy się dumnie podnieść i próbować dalej, aż do osiągnięcia perfekcji.
Nie odkładaj niczego na później. Już dziś zastanów się kim jesteś, co lubisz, czego chciałbyś się nauczyć i działaj. Na pewno dasz radę!

The following two tabs change content below.
Kalina Wojtaszek

Kalina Wojtaszek

Jestem studentką dziennikarstwa, realizującą się w tym w 100%. Moim uzależnieniem jest Azja, zwłaszcza Japonia, Korea Południowa oraz Korea Północna. Słucham k-popu, promuję weganizm, dużo piszę i ciągle marzę.:)
Kalina Wojtaszek

Ostatnie wpisy Kalina Wojtaszek (zobacz wszystkie)