Nowe siły, nowe inspiracje, nowa motywacja – warsztaty Coś Nowego

IMAG6082-760x430
fot. Wojciech Wciseł

Skąd bierzemy siłę do działania? 8 stycznia bieżącego roku nasza redakcja postanowiła spojrzeć na dotychczasową pracę całego zespołu. Łącząc przyjemne z pożytecznym spędziliśmy miło, ale niezwykle produktywnie czas w Kazimierzu Dolnym. Jak nam to wyszło? Oceńcie sami.

Nasze spotkanie odbyło się w Domu Pracy Twórczej KUL-Rajchertówka. Celem wyjazdu na weekend była nie tylko wspólna integracja, lecz przede wszystkim poprawa wydajności pracy naszej redakcji oraz podsumowanie dotychczasowej działalności. W ciągu krótkiej doby musieliśmy skoncentrować się i zaplanować najbliższe działania. Bardzo nas cieszyła obecność opiekuna naszej gazety – dr. Wojciecha Wcisła. Bez niego całe przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku. Z powodzeniem zarażał nas zapałem do pracy, podsuwając coraz to nowe pomysły, a w wolnych chwilach dawał spory zastrzyk dobrej energii w postaci kreatywnych gier i zabaw. Całość uświetnił swoją osobą prof. dr hab. Karol Klauza, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL.

IMAG6063-760x429
fot. Wojciech Wciseł

W szukaniu rozwiązań oraz w udoskonaleniu naszego warsztatu dziennikarskiego pomogła nam mgr Anna Siek, redaktor z Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zaskoczyła nas swoim szerokim zakresem wiedzy, zaczynając od przedstawienia najczęściej popełnianych błędów leksykalnych, kończąc na warsztacie profesjonalnego posługiwania się programem Microsoft Word. Na przykładzie najczęściej popełnianych błędów, wyjaśniła nam niuanse języka polskiego.

IMAG6094-760x430
fot. Wojciech Wciseł

Jak oceniają owoce całodobowej pracy nasi warsztatowicze? – Myślę, że taki wyjazd był nam bardzo potrzebny. Mogliśmy z dala od codziennych spraw przyjrzeć się celom naszych działań. Ja, jako osoba współpracująca od niedawna z redakcją, po tych warsztatach mam o wiele więcej pewności siebie w tym, co robię oraz nowe doświadczenie – podsumowała Marlena Pietroń, jedna z uczestniczek warsztatów.

Co nowego przygotowaliśmy dla Was? Jakie zmiany nas czekają oraz czym możemy Was zaskoczyć w najbliższym czasie? Śledźcie nas oraz nowe wpisy na stronie. Zapowiada się obiecująco.

IMAG6120-699x471
fot. Wojciech Wciseł

Autor: Martyna Falkowska

The following two tabs change content below.