Nowe oblicze mody

„Vogue” to amerykański magazyn o modzie i stylu życia skierowany głównie do kobiet. Możemy w nim również znaleźć artykuły dotyczące sztuki czy kultury. Czasopismo wydawane jest od 1892 roku w Stanach Zjednoczonych, a jego historia formuje się do dziś. Jego pierwszym wydawcą był Arthur Turnure, a cena jednego czasopisma wynosiła 10 centów. Dziś dostępny jest już aż w 23 krajach. Obecną redaktor naczelną amerykańskiego periodyku jest Anna Wintour.

https://www.facebook.com/VoguePolska/
https://www.facebook.com/VoguePolska/

Dziś w Polsce pojawiło się pierwsze wydanie kultowego magazynu Vogue. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla osób, które interesują się i działają w polskiej modzie. W dniu 13 lutego mogliśmy zobaczyć okładkę ów magazynu, na której znalazły się dwie najsłynniejsze polskie modelki, Anja Rubik i Małgosia Bela. W tle znajduje się zamglony Pałac Kultury i Nauki, a autorem zdjęcia jest niemiecki fotograf, Juergen Teller.

Polska jest już 23 krajem, w którym możemy kupić ten magazyn. Jest on w świecie mody nazywany „biblią mody”. W Polsce wydawany jest przez spółkę Visteria, założoną przez Katarzynę Kulczyk, a na czele kilkunastoosobowego zespołu stoi Filip Niedenthal. Zastępcą redaktora naczelnego jest Joanna Lorynowicz, a w rolę editor at large wcieliła się Małgosia Bela. Funkcję dyrektora artystycznego pełni Łukasz Aksamit. Magazyn został podzielony na działy, którymi kierują Daniela Agnelli (moda), Anda Rottenberg (kultura), Hanna Rydlewska (reportaż i Vogue.pl) oraz Katarzyna Straszewicz (uroda).

 

The following two tabs change content below.
Natalia Jasinska

Natalia Jasinska

Jestem studentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Kocham podróżować.
Natalia Jasinska

Ostatnie wpisy Natalia Jasinska (zobacz wszystkie)