Noc muzeów

Jedyna taka impreza w Polsce, gdzie możesz pozwiedzać najpopularniejsze lub nie znane Ci dotąd muzea… Całkowicie za darmo. Jesteś gotów na taką przygodę?


Noc muzeów.. czym ona jest? 


Coroczne polskie wydarzenie odbywające się, jak sama nazwa wskazuje, w nocy. Jedyna taka majowa noc, kiedy obiekty historyczne przyciągają masę odbiorców i tych najmłodszych i tych najstarszych. Każde większe miasto min,; Warszawa, Kraków, Wrocław czy Poznań pragnie otworzyć się przed Tobą jak najbardziej i pokazać Ci jak najwięcej. Zupełnie za darmo!!! Ogromne kolejki do każdego bardziej popularnego obiektu. Muzea, zamki, forty czy inne obiekty historyczne mogą być twoje jeżeli tylko zechcesz wyjść z domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zabrał ze sobą najbliższe Ci osoby… im więcej tym lepiej. Zabawa gwarantowana!

Co sprawia, że ludzie podejmują krok by wejść w wir tej nocy?

Trzynaście edycji za nami tego niepowtarzalnego wydarzenia, nocy pełnej radosnych twarzy. Ogromna popularność zyskana przez darmowe wejściówki do najpopularniejszych budynków, poświęconych historii. Kilka godzin wyjętych z życia, by odwiedzić to, co nieodkryte lub to, co zostało już odhaczone … Zupełnie na nowo.
Świat gna do przodu, wiemy to nie od dziś. Minuty uciekają jak piasek przez palce. Ludzie zatracają się w swoich obowiązkach często zapominając o tym co było. Nie poświęcają czasu wolnego by opowiedzieć historię z pokolenia na pokolenie by pociechy wiedziały co działo się dawniej. Odwlekają to co ważne na później. To właśnie ta noc sprawia, że wiele z tych osób postanawia oderwać się od codzienności i daje się porwać wirowi tej magicznej nocy.. By pokazać, że świat nie zawsze był idealny.
Nie możemy również pominąć osób takich jak ja.. Studentów, uczniów i innych, którzy zabierając ze sobą 10 osobową ekipę postanawiają zwiedzić miejsca dotąd nie odkryte, a tylko znane z social mediów, i polecane bo np. mają bogate wnętrze. Wiele także sprawia fakt, iż całe wydarzenie jest darmowe… Dla nas – studentów ogromny plus.

Czy warto podjąć ten krok?

Z własnego doświadczenia… wiem, że warto, zdecydowanie warto. Będąc pierwszy raz na tym wydarzeniu z przyjaciółmi pojechałam tak dla rozrywki.. a nie dla zwiedzania. Wracając stamtąd miałam już inne totalnie odmienione zdanie. Mimo że nie załapaliśmy się na wyznaczone przez siebie wcześniej atrakcje odkryliśmy przez przypadek zupełnie inne, interesujące muzea. Oczywiście nie odbyło się bez czekania w długich kolejkach.. Ale według mnie jest to też urok całej nocy muzeów. Bez nich nie było by tych wszystkich emocji, które towarzyszyły nam podczas wyprawy. Polecam także wybrać się do dalszego miasta od swojego miejsca zamieszkania. Niezapomniane miny przerażenia, kiedy GPS wyprowadził w przysłowiowe „pole”, a także ogromna radość z odkrycia tego, co okiem zwykłego mieszkańca niedostrzegane.

I co teraz ?

Już tylko niecałe 2 tygodnie dzieli nas od pierwszych miast, które otworzą się… dla Ciebie. Z nocy z 19 na 20 maja bieżącego roku ruszają pierwsze miasta, kolejnej nocy następne kilka miast i tydzień później wszystkie pozostałe. Może to właśnie ten czas, kiedy warto powiedzieć „STOP.. wychodzę z domu” i wyjść. Zapomnieć o świecie i porwać się tej jedynej magicznej nocy? Spróbuj.. uwierz, że warto! 🙂

The following two tabs change content below.
Dominika Dybała

Dominika Dybała

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji społecznej. Zakochana we wszystkim co związane z aparatem, dobrą muzyką oraz Warszawą. Uwielbiająca podróże, młoda, zakręcona, pełna pozytywnej energii dziewczyna prowadząca fotograficznego bloga.
Dominika Dybała

Ostatnie wpisy Dominika Dybała (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz