Niezapowiedziany gość

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy spotkamy się z rodziną przy wigilijnym stole. Dzielimy się opłatkiem, obdarowujemy prezentami. Jest to również czas, kiedy wybaczamy krzywdy, jakie wyrządzili nam inni oraz jesteśmy życzliwi dla obcych nam ludzi.

Kiedy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka, symbolizująca Gwiazdę Betlejemską, siadamy do kolacji. Większość z nas ma rodziny, z którymi spędza ten wyjątkowy czas. Ale są osoby, które w te szczególnie ważne święta są sami. Nie mają dzieci, ani rodziców, ani nikogo bliskiego.

Wielu z nas zapomina, że Święta Bożego Narodzenia są również czasem, w którym powinniśmy przyjąć te osoby do siebie. Mamy piękną tradycję, jaką jest pozostawienie wolnego miejsca przy wigilijnym stole. Tak jak kiedyś Maryja z Józefem znaleźli schronienie, tak i teraz my, możemy komuś pomóc. Rozejrzyjmy się, gdyż wśród osób, które znamy, mogą być tacy, którzy  święta spędzają samotnie. Nie udawajmy, że nie widzimy i zaprośmy ich do wigilijnej kolacji.

Okres świąteczny potrafi być stresujący. Korki na ulicach, kolejki w sklepach dają się we znaki, jednak jest to również czas miłości, śpiewania kolęd i życzliwości dla bliźniego. Oprócz prezentów liczą się także osoby, z którymi spędzamy te święta. A kto wie? Być może w tym roku będziemy mieli okazję przyjąć niezapowiedzianego gościa do swojego domu.

W imieniu swoim oraz całej redakcji Coś Nowego życzę wszystkim  Wesołych Świąt.

The following two tabs change content below.
Klaudia Szczerbakowska

Klaudia Szczerbakowska

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Miłośniczka dobrej książki, zdrowego odżywiania i motoryzacji. Fanka driftingu, przyszła pisarka mająca talent w pisaniu opowiadań i powieści.
Klaudia Szczerbakowska

Ostatnie wpisy Klaudia Szczerbakowska (zobacz wszystkie)