Niepokonane Polki w Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej!

Od 22 do 24 listopada Miasto Lublin było gospodarzem Międzypaństwowego Turnieju 450-lecia Unii Lubelskiej w piłce ręcznej kobiet. Na Hali Globus spotkały się reprezentantki Białorusi, Litwy, Ukrainy oraz Polski. Podczas tego wydarzenia nie mogło również zabraknąć studentów Dziennikarstwa KUL!

Turniej był jednym z elementów programu miejskich obchodów Jubileuszu 450-lecia Unii Lubelskiej. Podczas trzydniowych zmagań mieliśmy okazję podziwiać najlepsze łotewskie, ukraińskie, białoruskie oraz polskie piłkarki ręczne. Na szczególną uwagę zasługuje to, że w powołanej przez trenera Arne Senstada 20-osobowej kadrze znalazło się, aż sześć zawodniczek MKS Perły Lublin, która przypomnijmy, jest tegorocznym Mistrzem Polski!

 Dzięki uprzejmości Związku Piłki Ręcznej w Polsce grupa studentów Dziennikarstwa wraz z dr Wojciechem Wcisłem, miała możliwość współpracować przy organizacji turnieju. Nasi studenci mieli okazję zobaczyć jak ,,od kuchni’’ wygląda medialna oprawa meczu oraz praca dziennikarzy relacjonujących turniej. Niezwykłym doświadczeniem było wejście za kulisy i możliwość przeprowadzenia wywiadów z piłkarkami oraz rozmowa z doświadczonymi dziennikarzami.

Pierwszego dnia na boisku zmierzyły się reprezentantki Białorusi i Ukrainy oraz Polski i Litwy. W meczu otwierającym turniej Białoruś pokonała Ukrainę 31:22, a w kolejnym meczu Polki rozgromiły Litwinki wygrywając 37:19!

W podczas pierwszego sobotniego meczu Białorusinki wygrały z Litwą 36-23, natomiast podczas drugiego meczu Polki pokazały piękną grę pokonując Ukrainki 30-17.

W niedzielę, na rozpoczęcie ostatniego dnia turnieju na boisku zobaczyliśmy kadrę Litwy i Ukrainy, a Ukrainki wywalczyły pięciopunktowe zwycięstwo wygrywając 27-22. W ostatnim meczu spotkały się dwie najmocniejsze drużyny tego turnieju – Polska i Białoruś. Jednak i tym razem Polki okazały się niepokonane i wygrywając mecz 34-29 zapewniły sobie zwycięstwo w całym turnieju.

Autor tekstu oraz zdjęć: Ola Szymczak

The following two tabs change content below.
Avatar

Angelika Cygal

e-mail: cygalangelika@gmail.com
Avatar

Ostatnie wpisy Angelika Cygal (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz