„Nie należy skupiać się tylko na nauce i uczęszczaniu na zajęcia, ale koniecznie trzeba robić coś dodatkowo i praktykować już w trakcie studiów.” – Adriana Kucharska

fot. Mateusz Ostrowski
fot. Mateusz Ostrowski

Adriana Kucharska to wyróżniona pamiątkowym pierścieniem absolwentka studiów II stopnia w IDiKS. Teraz prowadzi szkolenia z zakresu kreowania wizerunku w Warszawie i Lublinie.

Jak wspomina Pani studia w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL?

Czas spędzony tutaj wspominam bardzo pozytywnie, aczkolwiek wbrew pozorom wcale nie było tak łatwo, jak się wydaje. Na pewno są to przyjemne studia, jest dużo zajęć, które są ciekawe i rozwijają w sposób nie tylko naukowy, ale żeby zyskać coś więcej niż wymagane minimum, trzeba się trochę postarać.

Jak studia dziennikarskie wpłynęły na to, czym teraz się Pani zajmuje?

Z pewnością tym, co wykorzystuję teraz, jest głównie wiedza merytoryczna z zakresu PR-u, kreowania wizerunku i technik wywierania wpływu. Z warsztatu czysto dziennikarskiego – wszystkie wystąpienia publiczne, w których brałam udział, pozwoliły mi poczuć się pewniej, zwłaszcza teraz, gdy prowadzę różne sesje i szkolenia.

Czy ma Pani jakąś radę dla młodszych kolegów?

Nie należy skupiać się tylko na nauce i uczęszczaniu na zajęcia, ale koniecznie trzeba robić coś dodatkowo i praktykować już w trakcie studiów.

Odnośnie sesji naukowej, w której uczestniczymy – czy Pani zdaniem dziennikarstwa można się nauczyć?

Myślę, że ogólnie dziennikarstwa można nauczyć, z tym, że nie każdego jest łatwo nauczyć. To znaczy są pewne cechy osobowości, które ułatwiają komuś to, że jest w stanie coś dobrze prezentować, przedstawiać, szuka rozwiązań problemów, które występują w społeczeństwie. Sam warsztat jest do wyszkolenia, jednak wrażliwość dziennikarska musi być w człowieku.

Co Pani uważa za swój największy sukces?

Cały ostatni rok uważam za pasmo sukcesów, szczególnie na gruncie prywatnym i ukończenie tych studiów z wyróżnieniem też jest dla mnie ważne. Trudno wybrać mi jeden sukces, ponieważ dużo się u mnie dzieje, ale myślę, że najważniejsze jest to, że czuję się spełniona w tym, co robię.

Dziękuję za rozmowę.

The following two tabs change content below.
Magdalena Gładysz

Magdalena Gładysz

Kierownik działu: Reklama, PR i kontakt z mediami
Pasjonatka książek reportażowych i historycznych. Fotograf - amator. Jedna z największych fanek "Czasu honoru". Zaczytana w blogach, które są dla niej źródłem inspiracji do własnej twórczości, zarówno dziennikarskiej jak i artystycznej. Kobieta gotowa stawić czoła nowym wyzwaniom, jak na przykład kierowanie działem "Promocji i PR".
Magdalena Gładysz

Ostatnie wpisy Magdalena Gładysz (zobacz wszystkie)