Najpopularniejsze wróżby andrzejkowe

Brakuje ci pomysłów jak spędzić tegoroczny andrzejkowy wieczór? Przedstawiamy kilka pomysłów na wróżby, które możesz wykorzystać wraz ze znajomymi! :)

Wieczór wróżb przypada w nocy z 29 na 30 listopada. Święto to, jest specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed adwentem. Oto kilka pomysłów na wróżby.

Lanie wosku

Tę wróżbę każdy z nas zna doskonale od najmłodszych lat – jeszcze wtedy, gdy uczęszczało się na dyskoteki w podstawówce i brało udział w różnych zabawach. Co jest potrzebne? Oczywiście świeca i klucz, bez tego się nie obędzie. Z zapalonej świeczki lejemy wosk przez dziurkę od klucza, prosto do miseczki z zimną wodą. Gdy już nasz kawałek wosku zrobi się zimny, oświetlamy go latarką, tak, by rzucał cień na ścianę. Teraz trzeba wykazać się naszą kreatywnością i wyobraźnią. I voila – oto cała filozofia.

Serce i szpilki

Jest to zabawa przeznaczona dla singli, ale pary z poczuciem humoru również mogą brać udział – czemu nie! Uczestnicy spisują na jednej kartce w kształcie serca imiona żeńskie, a na drugiej – męskie. W zależności, kto się bawi, serce odwraca się w odpowiednią stronę. Zadaniem uczestników jest trafić szpilką w jedno z imion. To, któro zostanie przekłute, oznacza imię przyszłej ukochanej lub ukochanego.

Wyścigi butów

To kolejna dobrze znana zabawa. Należy wyznaczyć w pokoju, w którym bawimy się wraz ze znajomymi, start i metę. Następnie ustawiamy kolejno buty uczestników. But tej osoby, której dotrze najwcześniej do mety, weźmie ślub jako pierwsza, bądź spełni się jej marzenie.

Kubeczki

Do tej wróżby, jak sami się domyślacie, potrzebujemy kilku kubeczków. Pod każdy z nich wkładamy różne przedmioty, takie jak: klucz, który symbolizuje dom, monetę, czyli  bogactwo i pierścionek – ślub. Tutaj również możemy wykazać się naszą kreatywnością. Jeżeli chcesz, możesz zostawić jeden kubeczek pusty, co oznacza pecha. I zaczynamy losowanie.

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)