Najmłodsi idole w K-popie

O popularności marzą nawet dzieci, jednak czy warto poświęcać dzieciństwo, aby zostać gwiazdą? Dziś przyjrzymy się najmłodszym idolom, którzy stanęli na koreańskiej scenie.

BoA

BoA miała jedynie 13 lat gdy wydała swój pierwszy album. Na scenie spędziła większą część swojego życia – w tym roku obchodzić będzie 19 rocznicę swojego debiutu!

 

Girl Story

Średnia wieku w zespole podczas debiutu wynosiła niecałe 10 lat. Widok dziewczynek w wieku od 9 do 11 lat wywołał niemałe kontrowersje, co doprowadziło do rozpadu grupy  po kilku miesiącach.

 

 

Sweety

To kolejna grupa dziecięca, w której znajdowali się jeden chłopiec oraz 8 dziewczynek w wieku od 7 do 14 lat! Zespół również nie przetrwał długo, jednak niektórzy członkowie kontynuowali swoją muzyczną karierę – Janey zadebiutowała ponownie w grupie GP Basic w wieku 11 lat.

Samuel

Na ekranach po raz pierwszy pojawił się w wieku 11 lat w programie SeventeenTV. Jednak jego debiut muzyczny odbył się w 2015 roku, kiedy miał zaledwie 13 lat.

Chaerin (Hi Cutie)

Zespół Hi Cutie w całości składa się z młodych dziewczyn (najstarsza w chwili debiutu miała 14 lat), jednak najmłodsza Chaerin pierwsze kroki na scenie postawiła mając lat 11.

 

Sohyun

Sohyun znana jest głównie dzięki zespołowi 4 Minute, jednak zanim została jego członkinią, miała swój debiut z grupą Orange w wieku 12 lat.

Często spotykanym wiekiem wśród debiutujących artystów jest 15 lat. W tym wieku zadebiutowali tacy artyści jak Taemin (SHINee), Jungkook (BTS), Seungri (BigBang), Minzy (ex. 2ne1), Suzy (ex. Miss A), IU i wiele innych. Mimo wielu tak młodych artystów, czy nie jest to jednak za mało, aby w całości podporządkować swoje życie zespołowi i muzyce?

The following two tabs change content below.

Kamila Olszewska