Najlepszy przyjaciel człowieka

Dziś, 25 października obchodzimy święto dość nietypowe, bo święto wszystkich wielorasowych czworonogów. W łaty, bury czy włochaty – każdy z nich obchodzi Dzień Kundelka!

Dzień Kundelka to corocznie obchodzone nieformalne polskie święto wszystkich wielorasowych psów. Data również nie jest przypadkowa, gdyż 25 października to także Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Tego dnia właściciele czworonogów organizują różne wystawy, dzięki czemu z pewnością każdy piesek może poczuć się gwiazdą tego wydarzenia, a właściciel patrzy z dumą, jak jego pupil jest szczęśliwy. Należy pamiętać, że kundelki to także psy, które najczęściej wyrzucane są na bruk w wyniku ludzkiej bezmyślności i bezduszności. Jak wiemy, w Polsce nie brakuje bezdomnych zwierząt, więc w tym dniu wiele schronisk organizuje dni otwarte zachęcając do adopcji, a także wspomożenia schroniska. Serduszko pieska jest pełne miłości dla swojego właściciela, więc i on zasługuje na tę miłość i dobroć. W końcu nie bez powodu mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka.

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)