Muzyka z życzeniami

Christmas-Jingle-Bells-183-600x490Boże Narodzenie to piękne i radosne święto, które wyzwala w nas mnóstwo pozytywnych emocji. Podczas tych kilku dni stajemy się milsi, lepsi, bardziej wrażliwi; potrafimy dostrzec radosne błahostki, które w codziennej bieganinie nas omijają. Takimi błahostkami są życzenia, które często składamy podczas różnych okazji, ale tak naprawdę rzadko skupiamy się na znaczeniu wypowiadanych słów. Podobnie jest z muzyką, słuchamy jej cały czas, ale często nie słyszymy. Połączymy więc życzenia oraz nieświąteczną muzykę i w tym wyjątkowym okresie zobaczmy, czego ona za pomocą tekstów piosenek nam życzy.  

Pod względem tekstów, jednym z najlepszych wykonawców muzyki pop jest Justin Timberlake. Jego dwie ostatnie płyty były naładowane wielką dawką emocji. Oto życzenie, z piosenki „Pair of Wings”:

And if I had one wish, I know what I’d wish for
There’s only one thing that will do
I’d fly away on this pair of wings with you.*

Zespołem, który od ponad 40 lat porusza nasze serca jest Pink Floyd. Mimo, że w 2005 roku grupa zakończyła działalność, to ich muzyka nadal w nas żyje. Oto ich życzenia z utworu „Wish you where here”:

How I wish, how I wish you were here.
We’re just two lost souls
Swimming in a fish bowl,
Year after year,
Running over the same old ground.
What have we found
The same old fears.
Wish you were here.**

Święta to wyjątkowy czas, dlatego nie mogło zabraknąć życzeń od wyjątkowego artysty – Elvisa Presleya, który poprzez swoją muzykę stał się nieśmiertelny. Życzenia z utworu
„I miss you”:

How I wish you could feel what my heart says tonight dear
I miss you and I wish you were here***

Na koniec, korzystając z obecności pięknej muzyki, chciałbym w imieniu całej redakcji Coś Nowego życzyć Państwu wspaniałych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych dostarczy wielu pięknych wspomnień, które pomogą z wiarą i nadzieją wejść w Nowy 2014 Rok. Wszystkiego co najlepsze!

*A gdyby mogło się spełnić jedno moje życzenie, wiem o co bym poprosił.
Jest tylko jedna rzecz, której pragnę.
Chcę odlecieć na tej parze skrzydeł z Tobą.

**Tak bym chciał
Tak bym chciał byś tu był
Jesteśmy tylko dwiema zagubionymi duszami pływającymi w akwarium
Rok po roku
Biegając wciąż w miejscu
Co znaleźliśmy?
Te same, stare lęki
Chciałbym byś tu był

***jak pragnę, by móc Ciebie dotknąć
moje serce mówi to dzisiejszej nocy kochanie
tęsknię za Tobą i pragnę, byś tutaj była

The following two tabs change content below.