Muzyczny powrót do przeszłości

51436_Black Eyed PeasMamy rok 2014, a parkiety muzyczne rozgrzewają najnowsze piosenki znanych, światowych wykonawców. Czy ktoś pamięta jednak stare, dobre utwory, które zawładnęły rynkiem muzycznym oraz sercem wielu ludzi na całym świecie? Ostatnio przeglądając Youtube przypomniałam sobie o nich. Decyzja była dość trudna, ale myślę, że wybrałam te, o których na pewno słyszeliście. 

Na początek piosenka, którą każdy z Was na pewno kojarzy. Mówię tutaj o Akonie i jego wielkim hicie „Lonely”:

                 

Wspomnienia ożywają, prawda?

Jednym z moich ulubionych hitów sprzed kilku lat jest zdecydowanie „Where is the love?” zespołu Black Eyed Peas. Nie muszę dodawać, że refren śpiewa jeden z wybitnych muzyków – Justin Timberlake, a jego głos w tym utworze idealnie komponuje się z całością.

 

Pamiętacie Nelly’ego w duecie z Kelly Rowland i ich utwór „Dillema”? Pierwszy raz usłyszałam tę piosenkę w radiu. Zapamiętałam z niej jedno zdanie i szukałam przez kilka dni, aż w końcu znalazłam:

                  

Młoda kanadyjska piosenkarka popowo-rockowa zawładnęła rynkiem muzycznym utworem „Complicated”. Swój pierwszy album wydała 4 czerwca 2002 roku. Innymi rozpoznawanymi piosenkami są m.in.: „Sk8er boy”, czy „My happy ending” . Domyślacie się, o kim mowa?

                  

Chodzi oczywiście o Avril Lavigne! 🙂

Fergie była wokalistką Black Eyes Peas. Od 2006 roku zaczęła samodzielnie rozwijać swoją karierę muzyczną. “Big girls don’t cry”  to jej czwarty solowy singiel.

 

O tej piosence i teledysku nie muszę dużo mówić. Każdy zapewne zna układ, który tańczą członkinie zespołu Las Ketchup w legendarnym „Asereje”:

 

Ten utwór towarzyszył mi w wielu chwilach, tych pięknych oraz nieprzyjemnych. Mimo, że piosenka ma już 9 lat, wciąż słucham jej bez jakiegokolwiek znudzenia. Przed Wami James Blunt i „You’re beautiful”:

 

Teraz czas na polski hit muzyczny. Mezo w duecie z Kasią Wilk stworzyli piękną piosenkę: „Chcę do jedynego miejsca na ziemi, gdzie problemy przestają mieć znaczenie, do objęć, które akceptują me słabości, do nich pragnę, tylko do mej miłości.”. Tak, mowa tutaj o „Sacrum”:

 

Ta piosenka otworzyła drzwi do kariery muzycznej grupy Jeden Osiem L. Utwór powstał w 2004 roku i od razu stał się hitem list przebojów. „Jak zapomnieć”:

                

To tylko kilka znanych i lubianych piosenek. Ja wybrałam te, których słuchałam z wielką fascynacją. A Wy dodalibyście coś jeszcze?

The following two tabs change content below.
Sylwia Kędzierawska

Sylwia Kędzierawska

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Ulubiony zespół to bez wątpienia One Republic. Uwielbia słuchać wersów Pezeta. Książka do której często wraca: "Uratuj mnie" Guillaume Musso. Największe marzenie? Zwiedzić Los Angeles i Nowy Jork.