I Ty możesz zostać mitycznym bohaterem!

Jeśli napisałbym, że Heroes of Might & Magic III zmieniło historię gier chyba nikt by się ze mną nie kłócił. Gra ta już od lat łączy pokolenia, uczy strategicznego myślenia i po prostu dostarcza rozrywki całej rodzinie. Na dodatek dziś, 28 lutego obchodzi swoje 19 urodziny!

Wciel się w herosa

Popularna seria Heroes of Might & Magic to kolekcja strategicznych gier turowych osadzona w świecie fantasy. Gracz ma możliwość wcielenia się w bohaterów dowodzących armią rekrutowaną z ośmiu ras. Trzech ‘’dobrych’’ (Zamek-ludzie, Bastion-elfy, Forteca-magowie), trzech ‘’złych’’(Inferno-diabły, Nekropolis-nieumarli, Loch-mitologiczne potwory) oraz dwóch ‘’neutralnych’’ (Twierdza-barbarzyńcy, Cytadela-gadopodobne stworzenia). Dodatek Ostrze Armageddonu wprowadził dziewiątą rasę, Wrota Żywiołów, składającą się głównie z żywiołaków i magicznych stworzeń. W turowej rozgrywce mamy za zadanie zebrać jak najwięcej surowców, przejąć zamki neutralne i zniszczyć przeciwnika. Wydaje się proste? Niekoniecznie!

Myśl strategicznie

Heroes to produkcja, której mechaniki gracz łatwo się uczy, ale bardzo ciężko jest opanować ją na poziomie mistrzowskim. Szczególnie w rozgrywce wieloosobowej wystarczy zapomnieć o, wydawałoby się, błahostce, a rozgrywkę można uznać za przegraną. W łatwym wygraniu nie pomagają również różne specjalne lokacje na mapie, które czasem mogą wywindować statystyki gracza do nieba, albo zniszczyć całą jego armię.

Ciesz się niesamowitym klimatem

Żadna inna gra nie może cieszyć się takim powodzeniem przez tak długi czas. Przestarzała grafika, trochę toporne sterowanie i prostota fabuły nie przeszkadzają dzisiejszym graczom, którzy organizują  mistrzostwa na szczeblu narodowym a nawet światowym. Produkcja ta ma niesamowity klimat-oddaje w nasze posiadanie postacie i potwory znane z mitów i legend, a wspaniała muzyka tylko podkreśla klimat fantasy. W polskiej wersji językowej głosów postaciom użyczyły takie gwiazdy jak Dorota Chotecka, Radosław Pazura czy Jacek Braciak. Niesamowita grywalność i umiejętność łączenia ludzi podczas rozgrywki to największe zalety tej gry, która wychowała już niejedno pokolenie graczy.

Więc może warto by było zagrać, szczególnie dziś, w rocznicę wydania?

 

The following two tabs change content below.
Avatar
Student I roku II stopnia Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na KUL oraz Politologii na UMCS. Pasjonat piłki ręcznej, fotografii i w zasadzie wszystkiego co dzieje się wokół. Wulkan energii, który nie umie usiąść na jednym miejscu na dłużej.