Mój oppa należy tylko do mnie – związki w k-popie

Kontrakty wielu koreańskich artystów zawierają notki na temat tego, że nie mogą oni umawiać się na randki ani tworzyć stałych związków. Mimo to, wielu z nich łamie ten podpunkt i decyduje się na mniej lub bardziej jawne związki.

Decyzje te zawsze są ryzykowne ze względu na grono fanów, które oczekuje od idoli, że  pozostaną samotni i nie będą tworzyć stałych relacji z innymi. Jednak kiedy już do tego dojdzie konsekwencje mogą być różne. Jedni cieszą się ze szczęścia artysty, inni wręcz przeciwnie – są oburzeni, życząc im jak najgorzej.

W 2014 roku k-popowym światem wstrząsnęła informacja o zaręczynach Sungmin’a – członka zespołu Super Junior. Mimo wielkiego szoku, wiele osób cieszyło się z tej informacji, jednak hejt zawsze wywołuje większe poruszenie. Od tego czasu artysta ani razu nie pokazał się na scenie. Zaczęły pojawiać się liczne groźby oraz petycje o to, aby piosenkarz pozostawił rynek muzyczny. Od tego wydarzenia minęły 4 lata, a dalsza kariera Sungmin’a nadal stoi pod znakiem zapytania i nie zapowiada się, aby artysta w najbliższym czasie wrócił na scenę.

Niezadowolonym z decyzji artystów może być sam zarząd wytwórni. Zaledwie kilka miesięcy temu, w Internecie zaczęło być głośno na temat związku Hyuny i E’Dawn’a, podopiecznych Cube Entertainment. W celu utrzymania dobrej opinii i nie wywoływania skandali zaprzeczono wszelkim informacjom. Prawda jednak nie dała długo trzymać się w ukryciu. Dziewczyna nie chcąc oszukiwać fanów, na swoich social media opublikowała post mówiący, że para rzeczywiście jest w związku, czego skutkiem było unieważnienie kontraktów obu artystów.

Historie miłosne kojarzą się ze szczęściem, jednak rynek muzyczny znacznie różni się od bajek. Koreański rynek widział już wiele związków i w większości przypadków niestety kończą się one krytyką, a pod natłokiem hejtu – nawet rozstaniami.

The following two tabs change content below.