Moc pozytywnych słów

Prostym stwierdzeniem jest, że to, co dobre działa na nas pozytywnie. Ogromny wpływ mają słowa na nasze myślenie, postrzegania świata i nas samych. Słowa pchają nas ku lepszemu, ale mogą także ciągnąć nas na dno. Aby udowodnić wpływ słów na nasz organizm przeprowadzono bardzo wnikliwe badanie wody.

Organizm człowieka w 70% składa się z wody. Szacowane dzienne zapotrzebowanie to ok 2,5 litra płynów dziennie. Co ciekawe, na naszej planecie, również 70% powierzchni zajmuje woda. To nie może być przypadek.

Wiemy już to, czego dzieci uczą się w podstawówce. Woda. Mamy ją na co dzień, nie jest niczym wyjątkowym. Jednak eksperymenty przeprowadzane w kraju Kwitnącej  Wiśni pokazały, że to, co jest dla nas niezauważalne lub bez znaczenia może mieć ogromny wpływ na nasze życie.

Na czym polegały wodne eksperymenty?

Otóż japoński badacz Masaru Emoto wraz ze swoim zespołem poddawał wodę różnym czynnikom takim, jak słowu mówionemu i pisanemu, muzyce różnych gatunków, zanieczyszczeniom, modlitwie, myślom, a następnie zamrażał ją do temperatury -5 stopni Celsjusza i badał pod mikroskopem.

Jak wiemy woda przy temperaturach ujemnych tworzy kryształy w formie gwiazdek – tak jak śnieg. Okazało się jednak, że w zależności od tego, jakim czynnikom poddawana była woda, kryształy różniły się od siebie.

Te o pięknych kształtach tworzyła woda, na którą działały pozytywne słowa czy pojęcia, jak np. kocham cię, miłość, wdzięczność. Z kolei kryształy rozlane i nieforemne tworzyły się pod wpływem negatywnych pojęć takich, jak np. nienawiść, złość, wojna, szatan, brzydzę się tobą, nienawidzę cię.

Co ciekawe w przypadku wody zanieczyszczonej, tej poddanej negatywnym słowom, dźwiękom, obrazom lub myślom wystarczyła jedynie modlitwa, aby na nowo utworzyła piękne kształty.

Jak mają się zatem słowa do wody?

Eksperyment dowiódł, co może wydać się absurdalne, że woda posiada zdolność magazynowania informacji. Pokarm dla duszy jest równie ważny jak pokarm dla ciała – jedno i drugie ma niewątpliwie wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też należy dokładnie zastanowić się nad tym, jakie słowa kierujemy do drugiego człowieka. Skoro woda użyta do eksperymentu zmieniła swój wygląd, warto zastanowić się jak wygląda ta, w naszym organizmie, kiedy karcimy siebie za niepowodzenia lub, gdy do drugiej osoby mówimy złe rzeczy.

The following two tabs change content below.
Klaudia Szczerbakowska

Klaudia Szczerbakowska

Studentka, dziennikarka, pisarka. Założycielka profilu natura_o_poranku na instagramie i bloga o tym samym tytule. Astrologia, natura i pozytywne myślenie.
Klaudia Szczerbakowska

Ostatnie wpisy Klaudia Szczerbakowska (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz