Mikromusic z Dolnej Półki

Jesień w pełni, a słuchacze mogą cieszyć się w pełni, z najnowszej płyty Mikromusic,
która powstała…w lesie! Album “Mikromusic z Dolnej Półki” do kupienia
w sklepach od 20 września!  

Natalia Grosiak ze swoim zespołem, stworzyła dość nietypowy album. Utwory powstawały w zaprzyjaźnionej wrocławskiej kawiarni Cafe Rozrusznik, Milickim lesie, na werandzie domu malarki Pauliny Korbaczyńskiej, Wieży Matematycznej Uniwersytetu Wrocławskiego, w hali fabrycznej, gdzie produkowane są ciężkie metalowe części do samolotów i starym sadzie ze stuletnimi jabłoniami.  

Muzycy grali na niezwykłych instrumentach- starym akordeonie, prezencie z okazji pierwszej komunii Roberta Jarmużka, ręcznie wykonanych gitarkach – trzystrunowych lub dwugryfowych, zrobionych z pudełek po cygarach czy miski dla kota. Stąd nazwa albumu: Z dolnej półki.  Krążek prezentuje muzykę improwizowaną, folkową i korzenną.  

Na płycie znalazły się głównie najświeższe utwory, ale zespół wraca też do nieco starszego materiału. Jest jedna premierowa piosenka. To kołysanka ludowa, którą zespół nazwał „Kołysanką Pani Broni”.    

W czasie nagrań powstawały też klipy video, większość z nich można już znaleźć na youtube. Całość jest sfilmowana przez przyjaciela zespołu, Kubę Wencka, który na co dzień pracuje jako leśniczy w Lasach Milickich i fotografuje swoja codzienne czynności. Jego prace można zobaczyć na stronie obrazylasu.pl 

Obecnie trwa trasa koncertowa zespołu Mikromusic i wcale nie jest ona z najniższej półki. Muzyka rozbrzmiewa w teatrach i filharmoniach-stąd śpiew na głosy, a także obecność basowego fletu czy tureckiego sazu.  

The following two tabs change content below.
Klaudia Bzducha

Klaudia Bzducha

Studentka II roku. Interesuje się muzyką i kulturą. Od niedawna próbuje swoich sił w fotografii. Kontakt: klaudia.bzducha@gmail.com
Klaudia Bzducha

Ostatnie wpisy Klaudia Bzducha (zobacz wszystkie)