Międzynarodowe święto KUL

Młodzi z całego świata, orientalne stroje i wyborne potrawy kuchni polskiej. Do tego quiz wiedzy o Polsce, wspólne tańce, spotkania i rozmowy z przedstawicielami organizacji działających na rzecz studentów cudzoziemskich. Wszystko w ramach Międzynarodowego Święta KUL.

Międzynarodowy Dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego to odbywające się co roku wydarzenie, którego głównym celem jest wzajemne poznanie i integracja studentów zagranicznych rozpoczynających studia na KUL.

fot. Klaudia Bzducha

W imieniu władz Uniwersytetu spotkanie otworzyła Anna Tarnowska-Waszak, dyrektor Uniwersytetu Otwartego i Pełnomocnik Rektora KUL ds. kontaktów międzynarodowych oraz Tomasz Kostecki, Kierownik Sekcji Obsługi Wymian Międzynarodowych. Po oficjalnej części , studenci-obcokrajowcy zatańczyli poloneza oraz wzięli udział w interaktywnym quizie sprawdzający ich wiedzę o Lublinie i KULu. Uczestnicy integracji mieli również możliwość zapoznania się z ofertą agend uniwersyteckich i degustacji licznych, smacznych potraw kuchni polskiej.

W roku akademickim 2019/2020 studia na KUL rozpoczęło 1109 studentów z 56 krajów świata.

The following two tabs change content below.
Avatar

Angelika Cygal

e-mail: cygalangelika@gmail.com
Avatar

Ostatnie wpisy Angelika Cygal (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz