Miasto wspomnień-cykl pokazów filmowych w Warsztatach Kultury

good morning vietnamJesień (a w szczególności listopad), jako pora roku zwykle sprzyja nostalgii, częstszemu sięganiu w zakamarki pamięci do zdarzeń minionych oraz do ludzi, których często nie ma już wśród nas. Czas płynie swoim nieubłaganym rytmem, coś się kończy, przemija bezpowrotnie zostawiając tylko drobne ślady w naszych wspomnieniach. Z drugiej strony, w obliczu końca jednych rzeczy, inne mają  swój początek, bądź odradzają się na  nowo pod zmienioną postacią. Jesień i zima to też idealna pora na seans filmowy i wyprawę do świata kina.

Dajemy głos miastu. Zapraszamy na cykl pokazów filmowych, gdzie miasto jest tłem, ale i bohaterem, przestrzenią do życia i scenerią filmowych historii, cichym świadkiem kameralnych opowieści oraz aktywnym uczestnikiem kinowego zgiełku. Miejscem, gdzie bezustannie przenikają się ludzkie problemy i dramaty, ale też wielkie nadzieje, marzenia i triumfy.
Miasto mówi u nas w wielu językach – obrazu, dźwięku, opowiadanej historii… językiem Terry’ego Gilliama, Federico Felliniego, Jima Jarmusha czy Wong Kar Waia. Ma też bardzo wiele twarzy, bywa piękne, groźne, radosne, melancholijne, ale zawsze ciekawe i mające swoją opowieść.
Pokazy filmowe ułożone zostały w cykle tematyczne prezentujące różnorodne obszary związane z funkcjonowaniem miast oraz życiem ich mieszkańców. Seansom towarzyszą prelekcje oraz spotkania dyskusyjne.

Program:
5 listopada 2014, godz. 19.00 – „Good morning Vietnam”, reż. Barry Levinson , czas 119’, 1987 r.
12 listopada 2014, godz. 19.00 – „Syreny”, reż. Richard Benjamin , czas 110’,  1990 r.
19 listopada 2014, godz. 19.00 – „Lekcje pana Kuki”, reż. Dariusz Gajewski , czas 94’, 2007 r.
26 listopada 2014, godz. 19.00 – „Hazardzista”, reż. Richard Kwietniowski , czas 104’, 2003 r.

Kiedy: zawsze w środę, godz. 19:00;
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, Lublin
Wstęp wolny

www.warsztatykultury.pl

The following two tabs change content below.