Mężczyźni, szykujcie portfele!

Niemalże każda kobieta uśmiecha się na myśl o święcie Dnia Kobiet, które stało się tradycją. Mama, siostra, żona, dziewczyna, babcia – nieważne kto, ważne że kobieta i należy jej się miły gest z twojej strony. Jak zatem nie zbankrutować w święto kobiet?

Czerwone róże i drobne bukieciki tulipanów, zwiastujących wiosnę, to najpopularniejszy gest na jaki decydują się nasi mężczyźni w dniu kobiet. I słusznie. Kwiaty od zawsze posiadały symboliczne znaczenie. Wręczając je wyrażamy pozytywne uczucia, radość ze spotkania. Możemy za ich pomocą powiedzieć „dobrze, że jesteś”, „miło Cię widzieć”, a jeśli są czerwone – „kocham Cię”. Co jednak, jeśli twój budżet jest ograniczony, ale chcesz okazać miły gest wszystkim ważnym dla ciebie kobietom? Postaw na prostotę. Nikt nie wymaga od Ciebie abyś wydawał krocie na bukiety róż dla każdej kobiety jaką cenisz w swoim życiu. Często wystarczy po prostu symboliczny gest z twojej strony albo miłe słowo, ponieważ pierwotnym celem powstania święta nie były korzyści materialne. Kobiety wiele razy zasłużyły na to aby raz w roku poświęcić im szczególną uwagę, przypomnieć jak ważną rolę pełnią w naszym życiu czy też zwyczajnie w ten jeden dzień w roku wyręczyć ich w obowiązkach.

Chcesz zaimponować swojej kobiecie? Więcej słów, mniej prezentów. Nie kieruj się rozwiązaniem, że pieniądze załatwią wszystko. Przede wszystkim powiedź jej szczerze za co ją cenisz, kochasz, szanujesz. Napisz wiersz albo piosenkę, a jeśli nie potrafisz to zaskocz ją smacznym obiadem lub miłym komplementem.

 

Warto też zapoznać się z genezą i historią tego święta, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. 8 marca wspominamy dzielne i nieustraszone kobiety, które ponad 100 lat temu w USA, podniosły strajk przeciwko właścicielom fabryk. Ich postulatem było zaprzestanie wyzysku kobiet w fabrykach. Strajkowały domagając się sprawiedliwego wynagrodzenia, lepszych warunków pracy i dopuszczenia do pełnego uczestnictwa w życiu politycznym i ekonomicznym. Skutkiem czego w 1910 roku ustanowiono Dzień Kobiet, którego ideą było dążenie do równouprawnienia płci pięknej i polepszenia jej pozycji w kraju.

 

Nie pozostawajmy jednak wierni teorii, że jeden dzień w roku wszystko załatwi. Ważne jest to aby dostrzec, że to właśnie w szarej codzienności należy zatrzymać się na chwilę i zadbać o siebie nawzajem. Bycie kobietą to powód do dumy. Sam Napoleon Bonaparte mawiał: „Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta.”

The following two tabs change content below.

Sylwia Mularczyk

Ostatnie wpisy Sylwia Mularczyk (zobacz wszystkie)