Medycy świętują, czyli Medykalia 2016

fot. Katarzyna Leszczyńska
fot. Katarzyna Leszczyńska

Po zeszłotygodniowym maratonie koncertów w ramach Juwenalia/Feliniada/KULturalia 2016, w ten weekend swoje świętowanie rozpoczęli studenci Uniwersytetu Medycznego, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji oraz  Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji. Wczoraj odbył się pierwszy z trzech przewidzianych dni koncertowych, a jego gwiazdą był zespół Myslowitz.

Mimo, że wczorajsze koncerty odbywały się pod znakiem pechowego piątku 13, pechowe nie były. I choć pogoda nie dopisała, studenci nie zaniechali świętowania i stawili się licznie pod sceną przy ul. Chodźki. Jako pierwszy pojawił się, już po raz kolejny na Medykaliach, Daniel Frąk, następnie zespół Spring Rolls, czyli czterech chłopaków z Kraśnika oraz skrywający się za pseudonimem DrGree Grzegorz Janczak wraz z zespołem. Ale to był dopiero przedsmak tego co miało dziać się później.

fot. Katarzyna Leszczyńska
fot. Katarzyna Leszczyńska

W końcu na scenę wkroczył długo oczekiwany zespół Łzy, który w tym roku obchodzi dwudziestolecie istnienia i to właśnie tu, w Lublinie, na Medykaliach rozpoczęli swoją jubileuszową trasę „20 hitów na 20 lat”. Zespół zaśpiewał zarówno swoje nowe propozycje oraz stare i dobrze znane hity jak „Narcyz”, a ukoronowaniem ich koncertu była „Agnieszka”, którą cała publiczność śpiewała razem z nimi.

fot. Katarzyna Leszczyńska
fot. Katarzyna Leszczyńska

I wreszcie, po serii konkursów na scenie zawitała gwiazda wieczoru – zespół Myslowitz, który od razu rozgrzał atmosferę wśród publiki i porwał ich do tańca i śpiewu, a tym samym zgromadził największą publiczność tego wieczoru. I tak zabrzmiały największe hity zespołu z Mysłowic, począwszy od „Scenariusz dla moich sąsiadów”,  skończywszy na „Długość dźwięku samotności”.

DSC_0464

Kolejna okazja do „posmakowania” Medykaliów już jutro, a na scenie pojawią się między innymi: Pawlak, Zeus, Kaen oraz gwiazda wieczoru – Bracia Figo Fagot. Do zobaczenia na Chodźki!

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na naszym Facebooku. Wchodźcie, oznaczajcie siebie i znajomych! Zapraszamy również na zdjęcia z Juwenalia/Feliniada/Kulturalia 2016 i Korowodu. 🙂

The following two tabs change content below.
Katarzyna Sieradzka

Katarzyna Sieradzka

Jestem studentką drugiego roku dziennikarstwa. Uwielbiam czytać książki, ale moją największą pasją jest tworzenie "czegoś z niczego", szerzej pojęte jako DIY. Interesuję się również sztuką, a w wolnych chwilach zgłębiam tajniki kuchni.

Napisz komentarz