MediaTory 2019

13. Gala Finałowa Plebiscytu MediaTory odbyła się 7. grudnia w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas wydarzenia wyłoniono dziewięciu laureatów, którzy zostali nagrodzeni w poszczególnych kategoriach.

Fot. Szymon Miron

        MediaTory, czyli Studenckie Nagrody Dziennikarskie to coroczne wydarzenie, podczas którego zostają wyłonieni laureaci wybierani przez studentów z 23 uczelni w Polsce. W tegorocznym plebiscycie poznaliśmy dziennikarzy, którzy za swoją ciężką pracę zostali nagrodzeni tytułem, podkreślającym ich charakter na rynku mediów oraz pasował do tematów, które podjęli. 13 edycję gali poprowadzili studenci UJ: Bartek Sieniawski i Kamil Małek, zaś DJ Gromee zadbał o oprawę muzyczną.

Fot. Wiktoria Strawa

       W kategorii NawigaTOR nagroda powędrowała do Pawła Pieniążka za rolę dziennikarza wojennego Laureat stworzył relację z wojny panującej w Syrii.  Statuetka ObserwaTor została wręczona Magdzie Łucyan, która przeprowadziła rozmowy z byłymi więźniami obozu koncentracyjnego. Jakub Kaługa został nagrodzony, jako TORpeda za materiał dotyczący styczniowych wydarzeń w Gdańsku. Za stworzenie programu, który zebrał grono miłośników filmowej muzyki, w kategorii AkumulaTOR laureatką została Magda Miśka- Jackowska. Statuetka dla Roberta Sochy – ReformaTOR, za przyczynienie się do wznowienia śledztwa w sprawie Jakuba Schimandy. Bracia Sekielscy, jako DetonaTORZY, za dokument ,,Tylko nie mów nikomu”. Marta Szarejko została nagrodzona za odwagę: ProwokaTOR. Nie bojąc się kontrowersyjnego poruszenia, podjęła tematy, aby pokazać prawdę.  Za ,,bycie sobą” Michał Figurski otrzymał statuetkę w kategorii InicjaTOR:w swoim programie ,, NieZŁY pacjent” w Radiu ZET, prowadził on rozmowy z celebrytami na temat zmagań zdrowotnych. Tytuł – AuTORytet otrzymała Beata Michniewicz, jako wzór dla przyszłego dziennikarza.

Fot. Wiktoria Strawa

The following two tabs change content below.
Wiktoria Strawa

Wiktoria Strawa

Studiuje II rok na wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na KUL. Interesuje się kinem, zwłaszcza przedwojennym. Uwielbiam słuchać starych kawałków i muzyki filmowej. Jako ,,niepoprawna romantyczka" w wolnych chwilach pisze wiersze i opowiadania, by na chwilę oderwać się od rzeczywistości.
Wiktoria Strawa

Ostatnie wpisy Wiktoria Strawa (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz