Masło do ciała Tutti Frutti

tutti-frutti-wisnia-porzeczka-maslo-do-ciala-275mlDbając o nasze ciało chcemy, aby dobrze wyglądało, ale i ładnie pachniało. Oprócz naturalnych zabiegów i maseczek, do pełnego efektu używamy balsamów, bądź masła do ciała. Wśród wielkiego wyboru, jakie serwują nam wszelkie drogerie kosmetyczne, musimy zdecydować, który jest najlepszy dla naszej skóry. 

Ostatnimi czasy w wielu miejscach, takich jak drogerie, czy apteki, można znaleźć kosmetyki firmy Farmona, która tworzy produkty do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, z naturalnych składników. Przez ostatni tydzień testowałam masło do ciała Tutti Frutti wiśnia i porzeczka. Niesamowity zapach przyciągnął mnie, jak tylko odkręciłam nakrętkę. Miałam ochotę zjeść całą zawartość wielką łyżką. Nie sądziłam, że kosmetyki mogą mieć tak niesamowity aromat. Niestety zachwyt na tym się kończy. Spodziewałam się o wiele więcej po wyrobach z naturalnych składników, które tak bardzo sobie cenię.  Skóra miała być dogłębnie nawilżona, odżywiona i ujędrniona, jak zapewnia producent na swojej stronie. Taki efekt miał być spowodowany przez składnik aktywny: masło karite. Jest to tłuszcz uzyskany z owoców drzewa Butyrospermum występującego w Afryce Centralnej.  Jest ono doskonałe na wszelkie dolegliwości skórne, a dzięki witaminom E, F i A dogłębnie pielęgnuje i natłuszcza skórę.  Wydawać by się mogło, że to w takim wypadku najlepszy produkt do wymagającej skóry. Co prawda ciało jest delikatne, jednak zbyt słabe do wysuszonej, po dopiero co zakończonej zimie, cery. Najwyraźniej, jakże cennego aktywnego składnika w tym produkcie jest zbyt mało. Nadaje się on dla kobiet, które nie mają takich problemów, a chcą jedynie, aby ich skóra niebanalnie pachniała. Produkt wchłania się dość szybko. Jest on idealny do pielęgnacji przed wyjściem na imprezę. Zapach utrzymuje się na ciele jakiś czas, znacznie dłużej pachnie pościel, albo ciuszki. Cena nie jest wielce wygórowana. Kosztuje on około 13 zł w drogerii Rossmann. Producent proponuje całą gamę niesamowitych aromatów, np.: karmel i cynamon, czy granat i pitaja. Możemy również dostać produkty z innej linii pielęgnacyjnej, jak Sweet Secret oraz kilku relaksacyjnych, proponujących zapachowe sole do kąpieli.

Po produkcie z takim składem można by się więcej spodziewać. Trochę żal, że taki niesamowity zapach wyparł właściwości. Niestety to masło pielęgnacyjne nie jest odpowiednim produktem dla skóry suchej i wymagającej dogłębnego nawilżenia. Za to idealne na imprezę, aby zachwycać nietuzinkowym zapachem, nie tylko perfum.

The following two tabs change content below.
Kinga Rozwód

Kinga Rozwód

Mówi się, że nie ocenia się książki po okładce, a jednak to przez pierwsze 20 sekund możemy zrobić na kimś wrażenie. Nadal sądzisz, że wygląd nie ma znaczenia? Kiedy już przyciągniesz kogoś swą zadbaną urodą, zatrzymaj osobowością i wiedzą. Mogą w tym pomóc przeczytane książki, obejrzane filmy i wiedza ludzi, których spotykamy na swej drodze. O ile potrafimy ich słuchać. Zwiększ swą dawkę uśmiechu każdego dnia i zarażaj nim innych. Ciesz się każdym dniem, jakby był ostatni, ale nie zapominaj, że życie jest kruche. Krocz przez życie z wielkim uśmiechem na twarzy. To cała ja.
Kinga Rozwód

Ostatnie wpisy Kinga Rozwód (zobacz wszystkie)