Lwowski Jarmark Bożonarodzeniowy

Zbliżają się święta, a wy nadal nie macie pomysłu gdzie fajnie spędzić czas? Chcecie trafić na jakiś naprawdę dobry Jarmark Bożenarodzeniowy? Zapraszamy do Lwowa! Obiecujemy, że będziecie pozytywnie zaskoczeni.

Już od 8 grudnia we Lwowie, jak co roku, zaczyna się Jarmark Bożenarodzeniowy, który będzie trwał do 20 stycznia włącznie. Jest on stosunkowo młody i nie należy jeszcze do tych najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych, ale to nie znaczy, że was nie zachwyci.

Jarmark jest dość duży, liczy kilkadziesiąt straganów, które mieszczą się na Prospekcie Swobody, w miejscu, gdzie przed Operą ustawiona jest również ogromna choinka. (P. S. W tym roku, we Lwowie, będzie nie jedna, a TRZY główne choinki!). Druga część jarmarku będzie znajdować się na Rynku, który oprócz tego, będzie świetnie iluminowany. Na Rynku będzie działać również lodowisko, które może być dodatkową atrakcją dla odwiedzających Lwów.

Wśród tak dużej ilości straganów każdy może znaleźć coś dla siebie. Jarmark będzie obfitował nie tylko w ozdoby choinkowe, ale także w wyroby ceramiczne, wełnianą odzież i pamiątki związane z miastem. Bardzo ważną rolę, jak i w zeszłym roku, będzie pełnił miód i wyroby wyprodukowane z niego.

Na Jarmarku nie będziecie głodni. Będzie kilka straganów z przepysznym jedzeniem i, jak już wiadomo, ceny będą w miarę niskie.

Na świątecznym targu nie może zabraknąć oczywiście słodyczy. Cukierki, pierniczki czy stoiska z piankami marshmallow będą kusić swoim wyglądem przechodzących. Jeśli będziecie we Lwowie, to obowiązkowo musicie spróbować lwowską czekoladę.

Z gorących napojów na Jarmarku będą grzane wino i piwo, różne herbatki, kawa, gorąca czekolada, a także miód pitny.

Świąteczny Jarmark we Lwowie naprawdę zasługuje na odwiedziny. Będzie bardzo barwny i interesujący, a jego dodatkowym atutem będą bardzo przystępne, w porównaniu do zachodnio-europejskich jarmarków, ceny. Wystrojone choinki, iluminacja i szopka będą tworzyć prawdziwą atmosferę świąt, więc zapraszamy!

The following two tabs change content below.
Svitlana Slyvchenko

Svitlana Slyvchenko

Swietka:)) Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, a także Prawa. Pochodzę z Ukrainy, z pięknego miasta Lwowa. Jestem szaloną dziewczyną, która bardzo uwielbia książki,muzykę,fotografię, podróże i samochody:) Także lubię historię. Myślę,że w przyszłości będziecie mnie kojarzyć jako wojskowego dziennikarza.
Svitlana Slyvchenko

Ostatnie wpisy Svitlana Slyvchenko (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz