Listy z Hogwartu dla wszystkich!

Fani Harrego Pottera nareszcie doczekali się długo zapowiadanej premiery najnowszej gry, która wprowadzi każdego z nas do szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. 25 kwietnia wydana została nowa mobilna gra Harry Potter: Hogwarts Mystery, oficjalnie dostępna dla wszystkich chętnych, młodych Czarodziejów i Mugoli.

Jeśli jesteś oddanym Potterhead i od niepamiętnych czasów marzysz o magicznym liście ze szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, to nie możesz przejść obok tej produkcji obojętnie. Jam City wypuściło świeżą, wyczekiwaną grę, która jest możliwa do pobrania, dla posiadaczy smartfonów w systemie Android lub IOS, zupełnie za darmo.

Po niesamowitej historii młodego Harrego Pottera i jego dwójki najlepszych przyjaciół, Hermiony i Rona, pora stworzyć nowych adeptów Hogwartu. Gra oferuje fanom możliwość stworzenia ich własnych wyborów narracyjnych i zaangażowania się w czarodziejskie otoczenie. Na początku jest list. Następnie gracz personalizuje swoją postać, wybiera różdżkę i poznaje nowych kolegów. Nie może zabraknąć także magicznego momentu, kiedy to Tiara przydziela młodego czarodzieja do odpowiedniego domu, kierując się oczywiście sugestiami każdego z kandydatów.

Mimo, iż gra nie powstała z inicjatywy samej J.K Rowling, to została bardzo pozytywnie przyjęta przez fanów sagi, a fala recenzji i ocen nowego „kąska” zalała portale społecznościowe w mgnieniu oka. „Naszym celem związanym z Harry Potter: Hogwarts Mystery jest to, by gra sprawiła, że gracze po raz pierwszy poczują się jakby uczęszczali do Hogwartu „- powiedział Chris De Wolfe, dyrektor generalny Jam City, w jednym z wywiadów.

Ciekawym aspektem jest, iż gra zebrała wokół siebie nie tylko młode grono odbiorców, ale także starszych kolegów, którzy postanowili przenieść się jeszcze raz do czasów dzieciństwa. W związku z tym, że saga przygód młodego czarodzieja dobrze znana jest także pokoleniu lat 90., nie tylko najmłodsi, ale również osoby mające ponad 20 lat sięgnęły po Harry Potter: Hogwarts Mystery.

Czas akcji, w której rozgrywa się fabuła gry to lata 80., dlatego fani nie zobaczą niestety głównych bohaterów powieści J.K Rowling. Tak czy owak, spragnieni Potterhead chwytają się czego tylko mogą, aby nadal przeżywać od nowa niesamowite przygody w najsłynniejszej szkole Magii i Czarodziejstwa. Jedno jest pewne, wszystko co ma w swojej nazwie nazwisko Harry Potter nadal bije rekordy sprzedaży na skalę światową, dlatego dzieło zdecydowanie nie będzie jedyną ani ostatnią produkcją.

Niantic zapowiedziało już, że pracuje nad nową grą terenową w stylu Pokemon Go, osadzoną w świecie magii, o nazwie „Harry Potter: Wizards Unite”. Zapowiada się ciekawie. Pokemon GO skradło serca milionów ludzi, czy Harry Potter: Hogwarts Mystery podzieli ten sam los?

 

The following two tabs change content below.
Avatar

Sylwia Mularczyk

Avatar

Ostatnie wpisy Sylwia Mularczyk (zobacz wszystkie)