La Dolce Vita

Cześć! Zapraszamy was do zapoznania się z kolejną częścią relacji z naszych greckich poczynań.

 

Piątek okazał się dla nas naprawdę wyczerpującym dniem. Po śniadaniu, około południa, odwiedziliśmy budynek greckiego parlamentu. Zapoznawszy się z najnowszą historią tutejszej demokracji, przespacerowaliśmy się do pobliskiego parku, by następnie cofnąć się w czasie o ponad dwa tysiące lat, zwiedzając Agorę. Tam zainscenizowaliśmy scenkę, ukazującą jak ważne jest zaangażowanie każdego obywatela w życie polityczne własnego kraju. Kolację zjedliśmy w knajpie w samym centrum miasta, myśląc, że ten długi dzień nie zaoferuje nam więcej przygód. Jak się okazało byliśmy w błędzie. Grupa naszych studentów, z dr Wojciechem Wcisłem na czele, znalazła się bardzo blisko zamieszek, które wszczęli kibice lokalnych drużyn piłkarskich. Gaz łzawiący, huk petard i ogólne zamieszanie skutecznie utrudniły im dotarcie do hotelu, ale na całe szczęście obyło się bez ofiar. Sobota była więc dla nas okazją do zbawiennego odpoczynku. Po krótkim spacerze na wzgórze Likawitos – jeden z najlepszych punktów widokowych w mieście – pojechaliśmy na wybrzeże, gdzie spędziliśmy leniwe popołudnie, opalając się i kąpiąc w pięknym morzu Egejskim.

Jak się okazuje, nasza grecka przygoda zapewnia nawet więcej doznań niż przewidywaliśmy, ale ogólnie rzecz biorąc życie uczestnika programu Erasmus+ ma smak słodki niczym baklawa.

Niebawem przekażemy wam kolejne relacje i zdjęcia z pobytu w Atenach. Bądźcie z nami na bieżąco!

The following two tabs change content below.
Krzysztof Chomicz

Krzysztof Chomicz

Wiecznie niewyspany student dziennikarstwa. Radomianin całym sercem. Trzeci z dziesięciu, już niebawem milioner, następnie familiarder. Większość czasu zajmuje mi oglądanie meczy Milanu i Barcelony, słuchanie amerykańskiego rapu i nauka prawa.
Krzysztof Chomicz

Ostatnie wpisy Krzysztof Chomicz (zobacz wszystkie)