Kulturalny weekend w Lublinie!

Brak planów na weekend? To nie problem. Podpowiemy Ci gdzie się wybrać. Może akurat spodoba Ci się nasza propozycja i wybierzesz się sam bądź z przyjaciółmi czy rodziną.

1) W czwartek  rusza Festiwal Scenografii i Kostiumów “Scena w Budowie”. Jest to nowe wydarzenie odbywające się w Centrum Spotkaniu Kultur w Lublinie. Nazwa przylgnęła do niej przy okazji 40-letniej budowy teatru. Cała architektura nawiązuje do niekończącego się procesu kreacji. W taki sam sposób zostało odebrane Centrum Spotkania Kultur. Jest miejscem pobudzającym wszelkie szare komórki twórców. W ten sam sposób, chcąc przybliżyć program wydarzenia, nawiązują do tego, aby odbiorca mógł zapoznać się z tym co ukryte sprzed jego wzrokiem. Odsłaniają kulisy pracy scenografów, kostiumografów, a przede wszystkim pokazują ten niezwykły proces budowy i kreacji całego spektaklu. Jest to idealne miejsce, aby spędzić przynajmniej jeden dzień z czterech dostępnych i  poznać tajniki tego wydarzenia.Wydarzenie trwa od czwartku(20.04) aż do niedzieli (23.04). W programie możemy wziąć udział m.in: w spotkaniach z mistrzami, wernisażach, warsztatach czy gali wręczenia nagród. To dobre miejsce, aby poznać nieznane nam dotąd osoby czy rozpalić w sobie miłość do sztuki, która być może jest  dla nas czymś odległym, mało interesującym.
Tutaj znajdziecie cały program wydarzenia: http://spotkaniakultur.com/sites/default/files/Program_Festiwal_Scena_w_Budowie.pdf


2) W sobotę w “Klub 30” odbędzie się Koncert 2Tm 2,3 z supportem Feym. Zespół występuje także w zastępczej nazwie Tymoteusz. Nazwa zespołu pochodzi od fragmentu z Biblii, stanowi oznaczenie 3 wersu z 2 rozdziału 2 listu św. Pawła do Tymoteusza: “Bierz udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Chrystusa Jezusa.” Polski zespół, grający muzykę rockową z przesłaniem chrześcijańskim. Teksty zespołu w większości są zaczerpnięte z Biblii oraz tekstów związanych z chrześcijaństwem.
Skład zespołu:
Tomasz „Budzy” Budzyński – śpiew
Robert „Drężmak” Drężek – gitara
Robert „Litza” Friedrich – gitara, śpiew
Krzysztof Kmiecik – gitara basowa
Dariusz „Maleo” Malejonek – gitara, śpiew
Beata Polak – perkusja
Tomasz Krzyżaniak – perkusja
To dobra propozycja dla osób lubiących rockową lub chrześcijańską muzykę, a także dla tych, którzy chcą się dobrze pobawić przy kulturalnej muzyce.


Weekend w Lublinie musi być nudny i monotonny? Nie prawda. Wystarczy wybrać wydarzenie odpowiadające naszym zainteresowaniom i się tam wybrać. Tyle wystarczy, aby miło spędzić czas poza domem, bez konieczności spędzenia kolejnej soboty w popularnym klubie. To dobra opcja dla osób, które chcą zażyć ciekawszej rozrywki.

The following two tabs change content below.
Dominika Dybała

Dominika Dybała

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji społecznej. Zakochana we wszystkim co związane z aparatem, dobrą muzyką oraz Warszawą. Uwielbiająca podróże, młoda, zakręcona, pełna pozytywnej energii dziewczyna prowadząca fotograficznego bloga.
Dominika Dybała

Ostatnie wpisy Dominika Dybała (zobacz wszystkie)