„Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”. Może właśnie Ty będziesz w stanie pomóc!

Kuba1-199x300Był kwiecień. Siedziałam w szkole na parapecie.Jak zwykle spóźniłam się na pierwszą lekcje, wiec czekałam   na następną. Byłam zła i słuchałam nowej płyty Grubsona. Tak na poprawę nastroju. Nagle podszedł do mnie kolega i zaczął śpiewać:

„Mimo, że do celu jeszcze daleko szczęśliwy jestem,  
że jak na razie dotąd doszedłem
Lata uciekają jak piasek przez palce, 
cieszę się, że mogę powiedzieć „kocham cię” tacie i matce.
Zaciśniętą mam pięść dla tych, co w ciągłej walce,
dla tych, którzy odeszli w górze dwa palce.
Ooo nie łam się będzie dobrze, wiem łatwo powiedzieć, 
ale lepiej mieć nadzieję, niż siedzieć i nic nie mieć.
Chciałbyś nie wiedzieć, a najlepiej zniknąć” *

Robił to tak nieudolnie, ale z wielkim uśmiechem i radością. Tą radością potrafi się dzielić do dziś. Mimo choroby Kuba wciąż pozostaje uśmiechnięty i bezpośredni, chce nadal cieszyć się życiem.
Nadszedł więc czas, żebym to ja się uśmiechnęła  i zaśpiewała mu  „Naprawimy to”. Teraz on potrzebuje mojej i Waszej pomocy!

Kuba Górzyński jest chory na ostrą białaczkę szpikową. Dowiedział się o chorobie w sierpniu 2012 roku. Jego rodzina i przyjaciele szukali rożnych sposobów, aby mu pomóc. I udało się.  Znalazł się dawca szpiku. Kuba miał  mieć  przeszczep, jednak… nadzieja szybko została mu odebrana. Dawca nie może mu pomóc. Teraz znowu walczy o swoje życie a my możemy go wesprzeć. Jak? To proste! Możemy oddać  krew dla Kuby w każdym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (wszystkie regionalne centra) oraz zarejestrować się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych.  Więcej informacji  na:Baza Dawców Komórek Macierzystych oraz Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Pamiętajcie o wypełnieniu dokumentów wpisując:
Jakub Górzyński
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr. 1 w Lublinie
Oddział hematoonkologii

Kuba-II-300x300Kuba jest taki sam jak my wszyscy. Chodzi do szkoły, gra w siatkówkę, ma piękną dziewczynę. W tym roku miał pisać maturę, dostać się na studia i spełniać swoje marzenia. Na jego drodze stoi choroba; pomóżmy mu ją przezwyciężyć!
Dziś Ty pomożesz Kubie, jutro ktoś pomoże Tobie.
Właśnie TY możesz stać się genetycznym bratem bliźniakiem Kuby.

Kiedyś On zaśpiewał mi bardzo ważne słowa:
„Ooo nie łam się będzie dobrze, wiem
łatwo powiedzieć, ale lepiej mieć nadzieję,
niż siedzieć i nic nie mieć”

Teraz czas na nas!

* słowa pochodzą z piosenki Grubsona „Naprawimy to”

The following two tabs change content below.
Dominika Sajdak

Dominika Sajdak

Swoją dziennikarską pasję odkryła na lekcjach języka polskiego w liceum. Ma artystyczną duszę. Lubi mocne rockowe brzmienie i wzruszającą poezję śpiewaną. To gorąca głowa! Jest przyjacielska, wrażliwa, otwarta i bardzo uparta. Słynie z sarkazmu i ogromnego poczucia humoru. Marzy o podróży do Chin i czerwonych szpilkach od Louboutin.