KRYZYS VIRTUS.PRO WCIĄŻ TRWA

Po odsunięciu z głównego składu Pashy i Neo, kibice mieli nadzieję na powrót złotej piątki do top 10. Jednak po 3 marnych miesiącach, znów doszło do zmian. Co dalej z legendami Counter Strike’a?

 

Kryzys, który zaczął się w 2017 roku, nadal trwa. Gdy doszło do pierwszej przełomowej zmiany i szeregi „G5” opuścił TaZ, wydawało się, że ten ruch musi zadziałać – w końcu była to pierwsza roszada od początku istnienia VP. Nadzieję na powrót do dominacji dał MICHU, który w pierwszych meczach pod nową banderą, udowodnił swoją wartość. Niestety po kilku miesiącach, gra Polaków znów wyglądała słabo. Doszło do kolejnych zmian, finalnie w składzie rosyjskiej organizacji znaleźli się: MICHU, Snatchie, Morelz, Pashabiceps i NEO. Początkowe zapowiedzi ciężkich treningów i bootcampu po raz kolejny dawały nadzieję na odrodzenie legend CS’a. Pierwszy raz od czasu zmian w składzie, nasi rodacy mięli realne szanse na zdobycie trofeum. Na IEM Shanghai, forma VP była całkiem solidna, a serce kibica znów biło szybciej podczas oglądania transmisji. Niestety po emocjnującym meczu półfinałowym, Polacy przegrali z zespołem Tyloo 1:2.

 

Nadeszły kolejne roszady. Tym razem kroki podjęte przez rosyjską organizację były bardzo ciężkie do przyjęcia przez kibiców. Po 4 latach z głównego składu zostali usunięci Pasha i Neo. Ta decyzja pokazała jak bardzo zdeterminowani są zawodnicy jak i włodarze Virtus.Pro. Po odsunięciu ikon światowego CS’a i dołączeniu TOAO i Snatchiego, skład na papierze prezentował się naprawdę dobrze. Początkowe wyniki jak i sama gra dawały nadzieję na powrót dominacji VP, jednak po 3 miesiącach i braku sukcesów, doszło do kolejnej zmiany. Na ławkę został odesłany TOAO. Jeszcze nie wiadomo, kto zajmie wolne miejsce, do tej pory testowi zostali poddani dwaj zawodnicy ACTINA Pact, Sobol i Vegi, ale ani jeden, ani drugi nie pomógł w awansie do turniejów, więc najprawdopodoniej Polacy będą testować kolejnego zawodnika.

 

The following two tabs change content below.
Avatar

Krzysztof Zawalski

Student dziennikarstwa. Główne zainteresowania to polityka, historia, sport, e-sport, gry RPG oraz FPS.
Avatar

Ostatnie wpisy Krzysztof Zawalski (zobacz wszystkie)