Królowa cytrusów

Pomarańcze, jak wiemy, są źródłem wielu witamin. Pierwsza z nich, która przychodzi nam do głowy, to oczywiście witamina C, ale posiadają one wiele innych, drogocennych właściwości odżywczych.

Pomarańcze to owoce, które pochodzą z Chin i wschodniej Azji. Spożywamy je na surowo, robimy różnego rodzaju przetwory, a także wyciskamy z nich sok. Kandyzowana skórka pomarańczy używana jest w cukiernictwie, a z kwiatów otrzymujemy olejki eteryczne. Nic nowego. Jednak w tym cytrusie jest wiele drogocennych właściwości. Jak wiemy, pomarańcza jest doskonałym przykładem na dużą zawartość witaminy C, która wpływa na nasz układ odpornościowy. Szczególnie sprawdza się w okresach przeziębień. Jej syntetyczny zamiennik nie jest tak dobrze przyswajalny jak witamina C naturalnego pochodzenia. Pomarańcze mają także dużo beta-karotenu oraz dostarczają nam dużo witamin z grupy B, które są korzystne dla naszej skóry. Są również źródłem potasu, który jest niezbędny dla prawidłowej pracy serca.

Te owoce są cenione nie tylko ze względu na witaminy i wartości odżywcze, które posiadają. Są cenione także za niezwykle aromatyczną skórkę. Wystarczy obrać ten owoc, a olejki eteryczne zaczynają działać na nas odprężająco, poprawiając przy tym nasz nastrój. Często stosuje się je w aromaterapii. Używając kosmetyków z pomarańczą sprawisz, że dodasz swojej skórze energii i sprężystości oraz oczyścisz ją.

Zjedzenie jednej pomarańczy dziennie – niby nic, a przynosi tyle korzyści.

The following two tabs change content below.
Dominika Karpinska

Dominika Karpinska

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dobra kuchnia i sport to coś, co uwielbiam. Jestem bardzo ciekawa świata, marzą mi się podróże. Wolny czas lubię poświęcić na czytaniu dobrych książek.
Dominika Karpinska

Ostatnie wpisy Dominika Karpinska (zobacz wszystkie)