KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa nominowany do nagrody ProJuventus!

logo krkrkrOgólnopolska kampania społeczna promująca krwiodawstwo, świadomą transplantologię oraz integrująca środowisko akademickie z całej Polski, została nominowana do konkursu ProJuvenes w kategorii „Studencki projekt roku”. Nie bądź żyła! Zagłosuj na projekt i pokaż, że świadome krwiodawstwo jest ważne! Głosowanie trwa do 25. października.

KRajowy KRwiecień KRwiodawstwa jest inicjatywą studencką, promującą honorowe krwiodawstwo oraz świadomą transplantologię. Za nami już 7 edycji kampanii organizowanej co roku w największych miastach Polski. To akcja integrująca studentów z kilkudziesięciu uczelni, bez względu na wiek czy kierunek studiów.

W ciągu 7 lat w ramach inicjatywy udało się zebrać niemal 3000 litrów krwi oraz rozdać 100 tys. oświadczeń woli. Akcja w nieoceniony sposób przyczyniła się do szerzenia świadomości społecznej w zakresie krwiodawstwa, krwiolecznictwa, transplantologii oraz profilaktyki zdrowotnej wśród braci akademickiej.

Zagłosuj na kampanię i pomóż nam wygrać!

https://www.facebook.com/parlamentstudentowrp/app_492488037497427

Organizatorami akcji są: Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Krakowa, Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland – oddział Kraków, Polski Czerwony Krzyż, Stowarzyszenie MANKO, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Fundacja DKMS.  Partnerem medycznym akcji jest CenterMed.

The following two tabs change content below.