Koreańskie zespoły, które rozpadły się po debiucie cz.2

Wielkie marzenia, debiut i… rozpad. Przed wami kolejna lista zespołów, które rozpadły się, posiadając na swoim koncie tylko jeden singiel.

ACE

Seksowny taniec w wykonaniu kobiet często prowadzi do sukcesu. Jednak kiedy wytwórnia nie ma ani pieniędzy, ani dobrego pomysłu na zespół, nie pomogą nawet półnagie ciała. Grupa rozpadła się krótko po debiucie, a dziewczyny poszły w różnych kierunkach, debiutując w innych zespołach, bądź kończąc muzyczną karierę.

 

Swincle

Grupa początkowo zginęła bez żadnych informacji, dopiero po kilku miesiącach jeden z dyrektorów naczelnych wyjawił, że całość jest o wiele bardziej skomplikowana. Menadżer zespołu zażądał wysokiej pensji oraz pieniędzy na rzekomy rozwój zespołu. Po odmowie zaczęły się szantaże, liczne groźby oraz ataki, podczas których kilkukrotnie zagrożone było życie dyrektora. Wydarzenia te finalnie doprowadziły do upadku wytwórni, co równocześnie oznaczało rozpad zespołu.

 

Woman Power

Grupa składała się z solistki SUKI oraz dwóch uczestniczek programu Superstar K2. Zespół zebrał grupę fanów, którzy mimo upłynięcia prawie 8 lat wciąż wracają do piosenki.

 

BULLDOK

Mimo małej wytwórni dziewczynom udało się zdobyć sporą grupę fanów, niestety brak funduszy nie pozwolił na lepsze wypromowanie grupy. Braki można było zauważyć nawet podczas występów, kiedy dziewczyny posiadały słabej jakości mikrofony. Krótko po debiucie z zespołu odeszły 3 członkinie, po czym wytwórnia zdecydowała się na rozpad zespołu.

 

I-REN

Dziewczyny podobnie jak zespół ACE zadebiutowały z seksownym konceptem. Nagrania z występów przyciągnęły uwagę wielu osób, jednak nie była to popularność na tyle duża, aby wypromować zespół.

 

Billionaire

Marzenia artystów o karierze były na tyle duże, że postanowili sami stworzyć piosenkę i wydali ją, mimo braku przynależności do żadnej wytwórni. Zespół rozpadł się po niecałym roku, jednak jeden z członków (HooNia) kontynuuje swoją karierę jako solista.

 

Luluz

Zespół zadebiutował w 2014 roku z piosenką ,What do you think of me’. Po kilku miesiącach aktywności jedna z członkiń odeszła z grupy, a dwie pozostałe dołączyły do Wanna.B.

The following two tabs change content below.