Kolejny triumf! Kamil kontra reszta świata

Turniej Czterech Skoczni (TCS) to międzynarodowa impreza w skokach narciarskich mężczyzn, która od 1953 roku jest organizowana na przełomie grudnia i stycznia. W tym czasie, skoczkowie zawitali do dwóch niemieckich miast: Oberstdorf oraz Garmisch-Partenkirchen, oraz do dwóch austriackich: Innsbruck i Bischofshofen. Rywalizacja pomiędzy zawodnikami jest bardzo zacięta, ponieważ w pierwszej serii konkursów zawodnicy, którzy przejdą do serii drugiej, są wyłonieni za pomocą systemu KO. Zwycięzcą TCS zostaje zawodnik, który łącznie zdobędzie największą liczbę punktów we wszystkich czterech konkursach. W tegorocznych zawodach tytułu bronił reprezentant Polski, Kamil Stoch.

Turniej Czterech Skoczni 2017/2018 odbywał się już po raz 66. Jego zwycięzcą został Kamil Stoch, który już po raz drugi zdobył ten tytuł. Turniej rozpoczął się od kwalifikacji 29 grudnia 2017 roku. 30 grudnia miał miejsce pierwszy konkurs, który został rozegrany w Oberstdorfie, gdzie nasz zawodnik, Kamil Stoch, po skokach na odległość 126m i 137m wywalczył zwycięstwo. 1 stycznia 2018 zostały przeprowadzone zawody w Garmisch-Partenkirchen, gdzie również triumfował nasz najlepszy zawodnik, po skokach na odległość 135,5m oraz 139.5m. Już trzy dni później odbył się konkurs w Innsbrucku, gdzie trzeci, najwyższy stopień podium zajął Stoch (130m oraz 128,5).

 

Podczas konkursu na Bergisel, wieki faworyt Niemców, Richard Freitag, upadł w pierwszej serii konkursu i tym samym stracił szanse na nawiązanie walki z naszym reprezentantem.

Ostatnia część zwodów tradycyjnie została rozegrana w Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli i miała miejsce w Bischofshofen, gdzie Kamil wywalczył pierwsze miejsce, zdobywając złotego orła. (Został również drugim skoczkiem na świecie, który wygrał wszystkie konkursy tego turnieju. Pierwszym był Niemiec Sven Hannawald w sezonie 2001/2002). Oprócz tego, Stoch stając dziś na najwyższym stopniu podium wyrównał rekord pojedynczych wygranych konkursów z rzędu podczas TCS, który przedtem należał do Niemców: Helmuta Recknagela oraz Svena Hannawalda. To piąta wygrana naszego reprezentanta z rzędu, gdyż Polak wygrał ostatni konkurs w Bischofshofen przed rokiem. Kamil nie pozostawił złudzeń swoim rywalom i udowodnił, że jest w niesamowitej formie i jest gotowy na walkę o najwyższe cele.

Turniej Czterech Skoczni to dla polskiej publiczności niesamowite przeżycia, nie tylko ze względu na Kamila, ale na całą naszą kadrę. Dawid Kubacki wywalczył podczas konkursu w Oberstdorfie trzecie miejsce, a Stefan Hula piąte. Również podczas kwalifikacji do drugiego konkursu, Dawid zajął drugie miejsce, zaś Stefan – trzecie. Podczas rywalizacji w Innsbrucku, piątka naszych reprezentantów uplasowała się w pierwszej dwudziestce konkursowej, a Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje do zawodów w Bischofshofen skokiem na odległość 136 m.

 

Wszystkim naszym reprezentantom dziękujemy za niesamowite emocje i życzymy dalszych sukcesów.

The following two tabs change content below.
Natalia Jasinska

Natalia Jasinska

Natalia Jasinska

Ostatnie wpisy Natalia Jasinska (zobacz wszystkie)