Kamila Ruchała – Czuję się atrakcyjna i niezależna

Kamila Ruchała, choć dopiero od niedawna rozpoczęła przygodę z trójbojem siłowym, to już przyzwyczaja wszystkich do swoich sukcesów, jak choćby debiut w TSK we Wrocławiu, gdzie zajęła pierwsze miejsce kategorii 52 kg z wynikiem 237,5 kg w tzw. totalu (302,80 pkt. Wilksa).

Choć dotąd trenowała koszykówkę, postanowiła spróbować czegoś innego, czegoś – a jakże! – nietypowego, czym mogłaby urozmaicić sobie życie, wyciągając z tego jak najwięcej korzyści.

Sama zdradza, że: Trenuję, ponieważ lubię czuć się silniejsza z treningu na trening. Jeśli widzę, że progresuję i dokładam ciężaru, to jeszcze bardziej mnie to cieszy i napędza do działania. Dzięki treningom jestem sprawniejsza fizycznie i mam więcej energii.  Przy okazji widzę, jak moje ciało się zmieniło na przestrzeni 3 lat. Czuję się atrakcyjna oraz niezależna. Nikogo przynajmniej nie muszę prosić o ponoszenie reklamówek z zakupami, czy worka z ziemniakami (śmiech).

Czy trójbój siłowy (czyli połączenie przysiadu ze sztangą na plecach, wyciskania sztangi leżąc oraz tzw. martwego ciągu)  pozbawia kobiecości? Absolutnie nie! Kamila to udowadnia:

„Najczęściej słyszę od rodziny „Po co ci ta siłownia, będziesz wyglądała jak Hulk, ten sport jest niebezpieczny”. Nie akceptują mojego wyboru. Od innych ludzi też czasami słyszałam niemiłe komentarze kierowane pod moim adresem,  lecz częściej spotykam się z pozytywnymi opiniami na mój temat typu ” Masz fajną, kobiecą sylwetkę”, „Ale jesteś silna” itp. Jednym imponuję tym, co robię; drugim nie”.

Dzięki satysfakcji, którą daje jej ten sport, staje się również silniejsza. Uczy się determinacji i cierpliwości – jednak  zdarzają się dni, że ogarnia ją frustracja.

Kamila kocha otoczkę tych zawodów, cudowny doping i wsparcie. Przygotowania do startu i pełne skupienie – to z stamtąd zabiera uśmiech na twarzy i wielkie emocje.

Z pewnością nieraz jeszcze wszystkich zaskoczy.

Kamilo, Coś Nowego,  życzy wielu sukcesów !

The following two tabs change content below.
Natalia Nigborowicz

Natalia Nigborowicz

Jestem Natalia, pasjonują mnie podróże i odkrywanie świata. Wolny czas chętnie poświęcam dobrej książce. Zawsze przegrywam z kawałkiem czekolady.
Natalia Nigborowicz

Ostatnie wpisy Natalia Nigborowicz (zobacz wszystkie)