K-pop współczesną literaturą, czyli skośnooki felieton,cz.2

W pierwszej części „skośnookiego” felietonu przedstawiłam swoje propozycje piosenek, które zawsze podtrzymują mnie na duchu i sprawiają, że zaczynam wierzyć w siebie. Zapraszam serdecznie na kolejną część. Tym razem parę słów o miłości.

Oczywiste również jest to, że k-pop’owi artyści śpiewają też o miłości. Wydaje mi się jednak, że nie w tak błahy i prosty sposób jak co poniektórzy, znani wszystkim wykonawcy.

Big Bang-„Haru Haru”
„Na pewno będzie boleć mniej, jeśli już się nie spotkamy. Mam nadzieję, że zakopiesz głęboko naszą wspólną tajemnicę. Że będziemy razem na zawsze, kochanie, modlę się o ciebie.”

SNSD-„Into the new world”
„Czuję się samotna w tej ciemnej, ciemnej nocy. Twój delikatny oddech, ten moment… ciepło oplata mnie w Twojej obecności. Chcę byś wiedział o moich wszystkich pragnieniach.”

G-Dragon-„Untitled, 2014”
„Wiem, że trudno i ciężko jest do mnie wrócić. Wiem, że boisz się i nie chcesz już cierpieć. Nawet w dniu naszego rozstania płakałaś przez moje okrutne słowa, ale żałowałem ich jak tylko się odwróciłem, przepraszam.”
„Możliwe, że łatwiej jest umrzeć niż otrzymać twoje przebaczenie. Śpiewam tę piosenkę, ale nie wiem czy moje prawdziwe intencje do Ciebie dotrą. Mam nadzieję, że będziesz szczęśliwa- nie potrafię powiedzieć nawet takiego powszechnego kłamstwa. Modlę się tylko o to byś wróciła, przepraszam.”

Przedstawiłam jedynie garstkę piosenek, które moim zdaniem zasługują na uwagę. Dla zainteresowanych i tych, którym temat wydaje się interesujący, mogę polecić następujących wykonawców oraz ich piosenki:
IOI-„Downpour”, Big Bang-„Last Dance”, Winner- „Fool”, BTS-„Spring Day”, Seventeen-„Don’t wanna cry”, EXO-„Miracle in December”, FT Island-„Severely”, Sistar-„Lonely”, Tablo-„Bad”, iKON-„Apology”, Block B-„Toy” czy 2NE1-„Goodbye” oraz wiele, wiele więcej.

Tak, jak napisałam na początku: „Czasami język, w którym nie mówisz jest jedynym, który do ciebie przemawia”. Mimo, iż czasami nie rozumiemy języka, w którym mówią nasi ulubieni wykonawcy, słowa, które kierują do fanów za pomocą swoich piosenek, trafiają w naszą podświadomość ze zdwojoną siłą, ratując nas czasami od wejścia w przysłowiowe bagno i powstrzymując nas od naprawdę złych decyzji.

The following two tabs change content below.
Kalina Wojtaszek

Kalina Wojtaszek

Jestem studentką dziennikarstwa, realizującą się w tym w 100%. Moim uzależnieniem jest Azja, zwłaszcza Japonia, Korea Południowa oraz Korea Północna. Słucham k-popu, promuję weganizm, dużo piszę i ciągle marzę.:)