Junior Eurovision Song Contest – Tibilisi 2017: Alicja Rega i „Mój dom”

Tibilisi, stolica Gruzji. To właśnie tu, rozpocznie się 15. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Podczas tegorocznej edycji konkursu JESC nie mogło zabraknąć Polski w stawce – nasz kraj reprezentować będzie Alicja Rega z piosenką Mój dom (My home). Czternastolatka dzięki wygrywanej Krajowych Eliminacji: JESC 2017, może od kilku dni przebywać w Tiblisi, udzielając wywiadów i przygotowując się do finału, który odbędzie się w niedzielę, 26 listopada o godzinie 16:00 czasu lokalnego. Transmisja na antenie  TVP2.
16 krajów (Cypr, Polska, Holandia, Albania, Armenia, Białoruś, Rosja, Włochy, Ukraina, Malta, Gruzja, F.Y.R. Macedonia, Serbia, Portugalia, Australia i Irlandia) rywalizować będzie między sobą w niedzielny wieczór. 12 maja 2017 roku, zaprezentowano oficjalne logo i slogan konkursu – Shine Bright („Świeć jasno”).
W sierpniu natomiast, ujwaniono nowy sposób głosowania – od 24 do 26 listopada oddawać będzie można głosy poprzez głosowanie internetowe. Jest to próba przed Eurowizją dla dorosłych. Oddane głosy będą stanowiły aż 50% ostatecznego wyniku, druga połowa zaś – należeć będzie do jury (skład z każdego państwa to pięcioosobowa delegacja, w tym dwoje dzieci).
Alicja wystąpi jako druga, zaraz po Cyprze, którego reprezentantka (Nicole Nicolaou – I Wanna Be a Star) wylosowała pierwszy numer. Zamykać widowisko będą Włochy (Maria Iside Fiore – Scelgo), zaś gospodarzom (Grigol Kipshidze – Voice Of The Heart) przypadł numer 9.
Nasza reprezentantka jest już po wielu próbach, mających na celu ocenić pracę kamer czy grę światłem. W wywiadach przyznaje, że oszczędza głos, a maksimum swoich możliwości pokaże dopiero podczas próby jurorskiej, która odbędzie się już dziś, 25 listopada.

W ubiegłym roku, zwyciężczynią była Mariam Mamadashvili z piosenką Mzeo (Gruzja). Bez względu na to, kto zwycięży jutro, 16. edycja konkursu odbędzie się w stolicy Białorusi, Mińsku.

Junior Eurovision Song Contest 2017:

 1. Polina Bogusevich – Krylya (Wings) ROSJA
 2.  Helena Merrai – Ya Samaja (I Am The One) BIAŁORUŚ
 3. Anastasiya Bahinska – Ne Zupynniaj UKRAINA
 4. Alicja rega – Mój Dom POLSKA
 5. Fource – Love Me HOLANDIA
 6. Mina Blažev – Dance Through Life F.Y.R. MACEDONIA
 7. Irina Brodić & Jana Paunović – Ceo svet je naš SERBIA
 8. Grigol Kipshidze – Voice Of The Heart GRUZJA
 9. Nicole Nicolaou – I Wanna Be a Star CYPR
 10. Mariana Venâncio – Youtuber PORTUGALIA
 11. Gianluca Cilia – Dawra Tond MALTA
 12. Maria Iside Fiore – Scelgo WŁOCHY
 13. Isabella Clarke – Speak Up! AUSTRALIA
 14. Misha – Boomerang ARMENIA
 15. Ana Kodra – Mos ma prekni pemën ALBANIA
 16. Muireann Mcdonnell – Suile Glasa IRLANDIA

GLOSOWAĆ JUŻ DZIŚ MOŻNA: https://vote.junioreurovision.tv/

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

The following two tabs change content below.
Oliwia Flis

Oliwia Flis

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Przyszła dziennikarka sportowa, miłośniczka dobrej książki, podróży i fotografii, kochająca wszystkie zwierzęta świata. Obecnie skryta pod skrzydłami Telewizji Polsat. W swoim dorobku ma rozmowy i warsztaty ze znanymi dziennikarzami, artystami i zagranicznymi mediami. Wiele swojego czasu poświęca Eurowizji i związanym z nią koncertom.

Napisz komentarz