Jesteśmy tłuści

Jedną z najokrutniejszych chorób, jaka nas obecnie dotyka jest problem z nadwagą, która nagminnie występuje w naszym społeczeństwie. Mimo fitnessowej rewolucji stan naszego zdrowia podupada.

Żyjemy w coraz większym pośpiechu, coraz mniej mamy czasu dla siebie oraz na dbanie o sposób naszego odżywiania. Chętniej sięgamy po bardzo tłuste fast-foody niżeli po zdrową żywność, której zrobienie wymaga od nas poświęcenia czasu. Sięgamy po słodycze, słodkie napoje czy “fit” przekąski, które jedyne co mają zdrowego to nazwę. Dlaczego? Brak czasu – wmawiamy sobie, że nie możemy poświęcić chociaż 30 minut dziennie na zadbanie o nasz organizm.

Musimy również mieć na uwadze aspekt niedoboru witamin i minerałów, płynący ze spożywania gotowego jedzenia. Przestajemy słuchać swojego organizmu, który daje nam jasne znaki, takie jak zmęczenie, osłabienie, anemia, problemy funkcjonowania mózgu, trądzik czy zmiana zabarwienia skóry, które są symbolami braku odpowiednich mikro i makroelementów w naszej diecie. Witaminy w tabletkach? Tak, jednakże naturalne witaminy zawsze będą górowały nad syntetycznymi.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na pogorszenie stanu naszego zdrowia jest brak aktywności fizycznej. Coraz częściej wybieramy oglądanie filmu, do którego dobieramy przekąski takie jak paluszki, orzeszki czy chipsy, zamiast spaceru, jazdy rowerem, pójście na siłownie. Stajemy się coraz wygodniejsi, leniwi. Brakuje chęci do działania, lepiej jest narzekać przed telewizorem, opychając się lodami, że aktor z telewizji ma lepiej, stać go na trenowanie czy operacje, które są jedną z częściej wymienianych wymówek.

Tak niewiele nam potrzeba, aby zadbać o nasze zdrowie. Wystarczy 30 minut dziennie, aby przypilnować naszej diety, spakować wszystko do pojemników i cieszyć się zdrowymi posiłkami. Dodajmy do tego kolejne 30 minut spaceru dziennie – to na początek wystarczy- weźmy ze sobą drugą połówkę czy mamę, oboje odpoczniecie, zrelaksujecie się, a co najważniejsze – spędzicie razem czas.

Pamiętajmy, że wymówki sprowadzają nas na sam dół. Tylko działanie i chęć zmiany potrafią wyprowadzić nas na szczyt naszych pragnień. Nie bądźmy zgorzkniałymi osobami, które narzekają, po prostu działajmy.

Twoje zdrowie, kondycja i wygląd leżą w twoich rękach, nie zmarnuj tej okazji.

The following two tabs change content below.
Avatar

Emil Nowak

Zawodowo zajmuję się prowadzeniem osób pod względem treningowo-dietetycznym oraz motywuje. Szereg kursów, na które uczęszczam pozwala mi dotrzeć do człowieka i pomóc mu na tyle, na ile On sam potrzebuję Moimi zainteresowaniami są: Szeroko pojęta kulturystyka(anatomia, biomechanika, odżywianie, periodyzacja treningowa, farmakologia(w której widzę szczególne zamiłowanie)), motywacja i pomoc innym, ale również rozwój osobisty na każdej możliwej płaszczyźnie.

Napisz komentarz