Jedno szkolenie – podwójne korzyści

W dniach 16-17 listopada studenci naszego instytutu, zrzeszeni w Coś Nowego, kolejny raz odbyli wyjazdowe szkolenie. Po raz pierwszy towarzyszyli im członkowie Passion TV. 

fot. Karol Samborski
fot. Karol Samborski

Ponownie za miejsce spotkania posłużył nam hotel „Słowik”, w pobliskiej Poniatowej. Harmonogram naszych zajęć był bardzo napięty, tego wymagała jednak sytuacja. Od razu po zameldowaniu się wszystkich uczestników, przystąpiliśmy do zabaw integracyjnych i autoprezentacji. Musieliśmy zapoznać się bowiem z pokaźną grupą dziewięciu studentów, którzy dopiero w tym roku rozpoczęli studia na naszym wydziale. Następnie wysłuchaliśmy wykładu, wprowadzającego nas w szczegóły „Lubelskiej Koalicji Na Rzecz Integracji”. Właśnie dzięki tej inicjatywie mogliśmy uczestniczyć w warsztatach. Jest to jednak nie tylko przywilej ale i obowiązek. Członkowie obydwu agend zobowiązali się do wsparcia medialnego tego projektu, poprzez dokumentowanie poszczególnych, podejmowanych w jego ramach działań.

Sprawne relacjonowanie wymaga jednak dobrego warsztatu. Aby go rozwijać, opiekun naszego wyjazdu – dr Wojciech Wciseł – zaprosił dziennikarza Radia Lublin oraz TVP, Józefa Szopińskiego. Młody, ale bardzo doświadczony reporter, opowiedział nam o tajnikach pracy w mediach, poradził jak najlepiej dysponować czasem, oraz zmotywował do ciężkiej pracy, która zawsze popłaca. Na koniec pierwszego dnia warsztatów, gościliśmy przedstawicieli Centrum Wolontariatu w Lublinie. Zorganizowali oni dla nas, z pozoru banalną, lecz w istocie bardzo pouczającą grę. Dzięki niej zdaliśmy sobie sprawę z niedoskonałości naszej grupowej komunikacji. Mogliśmy też na chwilę poczuć się jak osoby niepełnosprawne i, chociaż po części, poznać niedogodności, jakie towarzyszą ich życiu. Wieczór tradycyjnie okazał się sposobnością do dalszej integracji i dobrej zabawy.

W sobotę, obydwie studenckie agendy, skupiły się na planach związanych z faktyczną realizacją założeń projektu „Lubelskiej Koalicji na rzecz Integracji”. Pomagała nam w tym dr Joanna Sosnowska – pracująca w TVP Lublin wykładowczyni naszego instytutu. Przed zakończeniem szkolenia przeprowadziliśmy analizę SWOT, określając problemy, którymi w ramach Passion TV oraz Coś Nowego powinniśmy bezzwłocznie się zająć.

Te 30 godzin, spędzonych wspólnie w Poniatowej, dało nam silny impuls do działania i pozwoliło na wyraźne zarysowanie celów naszej redakcji. Bądźcie pewni, że o wszystkich naszych poczynaniach (i nie tylko) będziemy na bieżąco informować!

 

 

Autor tekstu: Krzysztof Chomicz

 

The following two tabs change content below.
Avatar

Angelika Cygal

e-mail: cygalangelika@gmail.com
Avatar

Ostatnie wpisy Angelika Cygal (zobacz wszystkie)