Jak dostać się do koreańskiej wytwórni?

Co decyduje o tym, że jedni dostają szanse zadebiutowania w Korei, a inni mimo wielu prób wciąż zostają odrzuceni?  Na co uwagę zwracają osoby przeprowadzające przesłuchania?  Gdzie organizowane są castingi?  Zainteresowani? Zapraszam do czytania!

Każda wytwórnia aby zdobyć nowych artystów przeprowadza liczne przesłuchania, jednak nie odbywają się one tylko w Korei. Castingi odbywają się najczęściej w krajach azjatyckich, jednak wytwórnie decydują się również na dalsze podróże. Piosenkarka Rose (BlackPink) dostała się do wytwórni YG Ent. podczas przesłuchania w Australii, zaś Kris Wu (ex. EXO) uczestniczył w castingu w Kanadzie. Jednak nieważne w jakim kraju bierzemy w nich udział, zawsze musimy przygotować się na wiele godzin czekania, ponieważ zainteresowanych jest wielu.

Poza przesłuchaniami spore szanse na debiut dają również programy muzyczne typu Talent Show. Duet AKMU (Akdong Musician) zadebiutował pod skrzydłami YG Ent. po wygranej w programie K-Pop Star . Swój talent można również zaprezentować na stronach internetowych. Młodzi artyści szczególnie lubią portale takie jak Youtube i Vine oraz cieszącą się wielką popularnością aplikację TikTok.

Jednak talent nie zawsze jest tym, czego pragną wytwórnie. W show biznesie równie dużo uwagi przywiązuje się do wyglądu. Dzięki swojemu wdziękowi szanse na dostanie się do wytwórni otrzymali Sehun (EXO) oraz Luhan (ex.EXO), którzy dzięki swojej urodzie zostali zauważeni na ulicy i zaproszeni na przesłuchania do SM Ent. Tu właśnie dochodzimy do pytania co tak naprawdę liczy się na tym rynku? Niewątpliwie talent muzyczny jest podstawą, jednak nie można zaprzeczyć, że piękne twarze przyciągają uwagę i to im zawdzięczają sukces niektórzy artyści. Fani kochają przystojnych i pięknych piosenkarzy, dlatego aby zdobyć popularność, wytwórnie często decydują się odrzucić osoby utalentowane i przyjąć te, które mimo niewielkich umiejętności przyciągają uwagę urodą.

Paradoksalnie na rynku muzycznym nie liczy się tylko anielski głos. Często to piękny wygląd wygrywa walkę o popularność.  Podstawą jednak jest, aby nigdy się nie poddawać. Kiedy zostaniemy odrzuceni na jednym przesłuchaniu, warto z uniesioną głową iść na drugie. Nawet największe talenty potrzebują czasu, aby je odkryć. Wokalistka YuJu (Gfriend) początkowo została odrzucona przez przedstawicieli YG Ent. oraz JYP Ent. po czym zadebiutowała pod skrzydłami mniejszej wytwórni. Obecnie jej zespoł jest jedną z najlepiej sprzedających się damskich grup w Korei, a sama YuJu uważana jest za jedną z najlepszych k-popowych wokalistek.  Zawsze warto wierzyć w siebie i mimo upadku należy wstać i próbować dalej, to właśnie w tym tkwi tajemnica sukcesu wielu artystów.

The following two tabs change content below.

Napisz komentarz