IX Lublin Model United Nations 2014

00000000142887001Polityka do łatwych nie należy. Szczególnie jeśli chodzi o dyplomację zagraniczną. Stosunki międzynarodowe można przedstawić jednak w interesujący sposób. Zwłaszcza jeśli chcemy zapoznać z nimi młodych ludzi, którzy w przyszłości mogą rządzić naszym krajem. Właśnie taki cel postawili sobie organizatorzy LubMUN-u 2014. 

W dniach 1-3 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Lublinie odbędzie się symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych „LubMUN 2014”. Celem akcji jest edukacja młodzieży w dziedzinie stosunków międzynarodowych i dyplomacji, a także zapoznanie jej z rolą i funkcjonowaniem ONZ we współczesnym świecie. Organizatorzy LubMUN-u świadomie wybierają tematy interesujące nie tylko dla młodzieży, ale przede wszystkim istotne z globalnego punktu widzenia. Przedsięwzięcie służy również poznaniu kultury innych narodów, a także ich poglądów i stanowisk wobec zagrożeń ogólnoświatowych. Uczniowie biorący udział w symulacji obrad ONZ mają ponadto możliwość doskonalenia umiejętności w zakresie negocjacji, retoryki oraz krytycznego myślenia. Jest ona również okazją do wykorzystania znajomości języka angielskiego, gdyż obrady odbywają się wyłącznie w tym języku. Tegoroczna IX już edycja LubMUN-u, będzie dotyczyła konfliktów i problemów Azji.

Nic dodać, nic ująć. LubMUN uczy, bawi, a przede wszystkim kształtuje przyszłe elity polityczne. Sponsorami wydarzenia są: Backaldrin Polska Sp. z o.o., I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie, ZHS Sp. z o.o., muffiniarnia Katie’s Cupcake oraz szkoła języka angielskiego Linguaton.

The following two tabs change content below.
Katarzyna Leszczyńska

Katarzyna Leszczyńska

W Coś Nowego: tańczę, śpiewam, recytuję. Po prostu Kasia.