Internauci są „fit”!

FITInternet sprzyja globalizacji. Dzięki niemu zdobywamy informacje, komunikujemy się, a także wyrażamy swoje opinie. Ludzie stają się bardziej świadomi tego, co ich otacza, chcą wiedzieć coraz więcej. To właśnie za sprawą Internetu zapoczątkowany został światowy trend na bycie „fit”, czyli na zdrowy tryb życia.W polskim Internecie niekwestionowaną królową tej mody jest Ewa Chodakowska – instruktorka fitness. Śmiało można powiedzieć, że to wszystko zaczęło się właśnie za jej sprawą. Miliony dziewczyn w Polsce zapragnęły być takie, jak ona. Jej konto na Instagramie obserwuje ponad 530 tys. użytkowników. Liczba polubień jej konta na Facebooku to ponad 1,7 mln. Wtóruje jej równie znana i lubiana Anna Lewandowska, żona naszego czołowego piłkarza – Roberta. Jej Instagram śledzi ponad 500 tys. osób, a Facebook’a prawie 800 tys. Obie panie wydają książki, prowadzą treningi, a przy tym wzbudzają dużą uwagę mediów i internautów. Biegają, ćwiczą i doradzają innym, w jaki sposób uzyskać najlepsze efekty.

Bardzo dobrze, że nastała moda na bycie zdrowym. W dobie wszechobecnych fastfoodów i przetworzonej żywności coraz więcej jest ludzi otyłych. Trenerki zachęcają do sportowego trybu życia, spędzania czasu na świeżym powietrzu, a co najważniejsze – do cieszenia się życiem. Uczą pogody ducha i skutecznie motywują Polki. Dziewczyny pod zdjęciami trenerek chwalą się tym co zjadły, swoimi ćwiczeniami, a także ogromnymi zmianami swoich ciał i stanu zdrowia.

Na portalach takich, jak pinger.pl, czy zszywka.pl amatorki zdrowego stylu życia motywują się nawzajem. Prowadzą mini-blogi, na których umieszczają na bieżąco jadłospisy, relacje ze swoich treningów, postępy jakie uczyniły. Bardzo ważny jest w tym wszystkim element współpracy. Mimo, że najczęściej te dziewczyny znają tylko swoje nicki na portalach, mieszkają setki kilometrów od siebie, tworzą zwartą społeczność. Można zaobserwować zjawisko, które dla postronnego internauty może być nieco śmieszne, ale dla tych osób ma ogromną wartość, a mianowicie zamieszczanie zdjęć, których ilość polubień będzie równa liczbie brzuszków, przysiadów, czy dni bez słodyczy. Jest to trend, który wyróżnia się na tle innej zawartości Internetu. Pod postami tych dziewczyn nie ma negatywnych komentarzy, obrażania się nawzajem, czy nieuzasadnionej krytyki. Są tam za to wzajemne pochwały, rady i motywacja.

 

Współczesne technologie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa. Dostępny jest coraz większy wybór aplikacji, które ułatwiają trening, podpowiadają, jak ćwiczyć, aby po wszystkim móc pochwalić się swoimi osiągnięciami w mediach społecznościowych.
Sport zdecydowanie łączy niż dzieli, coraz więcej Polaków spędza aktywnie czas, odpowiednio się odżywia, co w konsekwencji przekłada się na ich dobre samopoczucie i oczywiście zdrowe ciała. Bycie „fit” po prostu się opłaca!

The following two tabs change content below.
Katarzyna Sieradzka

Katarzyna Sieradzka

Jestem studentką drugiego roku dziennikarstwa. Uwielbiam czytać książki, ale moją największą pasją jest tworzenie "czegoś z niczego", szerzej pojęte jako DIY. Interesuję się również sztuką, a w wolnych chwilach zgłębiam tajniki kuchni.