II etap VI Olimpiady Wiedzy o Mediach

II etap Olimpiady Wiedzy o Mediach odbył się 13 grudnia w budynku CTW w Kampusie Głównym KUL przy Al. Racławickich. Uczestnicy musieli napisać test w ciągu godziny. Tylko dziesięciu z nich zakwalifikuje się do III etapu, który odbędzie się w Warszawie i potrwa dwa dni.

Fot. Wiktoria Strawa

    Nad uczestnikami podczas kolejnego etapu, który odbył się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, czuwali pracownicy uczelni: mgr Stanisław Dunin-Wilczyński, mgr Katarzyna Drop i dr Aneta Duda. Wszyscy również mogli liczyć na pomoc studentów z Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL.

Fot. Wiktoria Strawa

    Po przejściu przez I szkolny etap, który polegał na napisaniu pracy z podanych tematów, teraz uczestnicy zmierzyli się z pisemnym testem. Dla laureatów Olimpiady czekają wyjątkowe nagrody, takie jak: indeksy na wyższe uczelnie i nagrody rzeczowe. Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Nauki i Szkolnictwa

,,Szczerze mówiąc test był trudny, więcej uczyłam się z polskiej historii mediów, ale myślę, że dałam radę. Cieszę się, że mogłam tu być i  go napisać. Współczesne media pełnią coraz większą role w życiu młodych ludzi. Patrząc na młodzież, wszyscy jesteśmy w nowych mediach mając z nimi do czynienia na co dzień.” – mówi Gabriella, uczestniczka Olimpiady

The following two tabs change content below.
Wiktoria Strawa

Wiktoria Strawa

Studiuje II rok na wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na KUL. Interesuje się kinem, zwłaszcza przedwojennym. Uwielbiam słuchać starych kawałków i muzyki filmowej. Jako ,,niepoprawna romantyczka" w wolnych chwilach pisze wiersze i opowiadania, by na chwilę oderwać się od rzeczywistości.
Wiktoria Strawa

Ostatnie wpisy Wiktoria Strawa (zobacz wszystkie)

Napisz komentarz